KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pojazd krośnieńskich studentów przejechał ponad 300 km na jednym litrze!

Pojazd krośnieńskich studentów przejechał ponad 300 km na jednym litrze! Fot. Ariusz / archiwum ROTOR PWSZ Krosno

Na tegorocznych zawodach Shell Eco-marathon w Londynie drużyna ROTOR z PWSZ Krosno w kategorii prototypów (internal combustion engine - ICE) zajęła 30 miejsce na 59 zespołów. Na jednym litrze paliwa SAW (PIŁA) z Krosna przejechał 306 km.

REKLAMA


Ogromny sukces odniosło Koło Naukowe "Rotor" z Krosna w Londynie. Studenci poprawili swój ubiegłoroczny wynik o 230%. Rok temu ich SAW pokonał dystans 133 km, a w majowych zawodach tego roku już 306 km.

Reprezentanci z Krosna jako jedyni z polskich studentów wystartowali w kategorii Prototype ICE, a ich pojazd był napędzany etanolem.

Studenci Koła Naukowego Rotor przy PWSZ Krosno byli jedną z 5 drużyn z Polski i jedyną z PWSZ-owskich uczelni. Poprawa wyniku o ponad 200% z pewnością zasługuje na uznanie.

Wyniki pozostałych polskich uczelni również były dobre i tylko jednej nie udało się przejechać pełnego dystansu zawodów.


Drużyna z Krosna zajęła 30 miejsce na 59 zespołów, z czego 26 zespołom nie udało się w ogóle przejechać ani jednej z 4 prób, a kilka z nich nie przeszło rygorystycznej kontroli technicznej pojazdów.

Należy przy tym podkreślić, że PWSZ Krosno nie dysponuje takimi środkami, jak większe uczelnie. Mimo to członkowie Koła ROTOR osiągnęli swój cel, którym była poprawa zeszłorocznego wyniku. Nie tylko przyszli inżynierowie zaangażowali się w ten projekt, ale i również studenci innych kierunków dołożyli się do sukcesu, m.in. poprzez zaangażowanie w logistykę, public-relations, czy zdobycie wsparcia od sponsorów.


Już przygotowują się do zawodów w przyszłym roku, ponownie z nadzieją na poprawę wyniku.

Sponsorami tegorocznego startu byli Grupa Nowy Styl, Splast, Pracownia Wydawnicza Apla, Auto-Kram, Lasy Państwowe, Gex-Hol, Unimetla Recycling, EcuMaster, Bimax Group, Wietpol Aerospace, Erco i Podkarpackie - przestrzeń otwarta.


Członkowie koła biorący udział w zawodach to Gabriela Polak, Sebastian Uram, Krzysztof Ochałek, Damian Durał , Monika Kobiałka, Ryszard Kuźnar, Michał Domek, Dawid Wojtasik, Michał Hebzda, Łukasz Grochowski, Michał Radzięciak, Łukasz Sypień, Ariusz Nawrocki, Patrycja Janusz, Stanek Marzena i Antonina Menet

Opiekunowie koła to mgr Tomasz Kosztyła i dr Anna Słowik.

red.
Fot. Ariusz / archiwum ROTOR PWSZ Krosno

  • autor: red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?