KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

145 zawodników na Ultramaratonie JAGA-KORA

145 zawodników na Ultramaratonie JAGA-KORA Fot. Kacper Krzanowski

Bieg górski Ultramaraton JAGA-KORA przeszedł do historii. Debiutująca w tym roku impreza biegowa odniosła niewątpliwie sukces, o czym świadczą liczne pozytywne opinie biegaczy, którzy zdecydowali się zmierzyć z trudną i piękną trasą kurierską z czasów II Wojny Światowej.

REKLAMA


Wydarzenie odbyło się  27 maja w Rymanowie-Zdroju. W biegu wzięło udział łącznie 145 zawodników: na dystansie 40 km - 82 osoby, natomiast na 70 km - 63 osoby, niestety z powodu kontuzji dwóch biegaczy musiało zrezygnować z biegu.

Najwięcej zawodników było z woj. podkarpackiego, ale też z innych regionów kraju. Organizatorzy przygotowali nagrodę dla osoby, która przyjechała z najdalszego zakątka Polski, a laureatką została Anna Stafiej ze Świnoujścia.

Przygotowanie biegu na obu dystansach wymagało bardzo dużo pracy w znakowaniu, a następnie obsłudze, organizacji punktów żywieniowych czy pracy biura zawodów.

Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pracy dużej grupy wolontariuszy, w szczególności biegaczy z Klubu Finisz Rymanów. W sumie w ten projekt była zaangażowana grupa prawie 50 osób, której należą się szczególne podziękowania.

Dzięki pracy wielu ludzi, dopięciu wszystkich elementów organizacyjnych, dobrej pogodzie, a przede wszystkim, niezwykle ciekawej i trudnej trasie, która na biegaczach robiła wyjątkowe wrażenie z uwagi na niezwykłe bogactwo przyrody i wyjątkowe krajobrazy, można uznać ten debiutancki bieg za udany.

Opinie wystawiane przez zawodników na Facebook’u świadczą o tym, że impreza odniosła sukces:
- Arek Dobrzyński z Częstochowy: Super impreza, wszystko na plus, organizacyjnie perfekcyjna, piękna, ale wymagająca trasa, będę chciał wrócić!
- Anna Piasecka-Wszoła z Piekar Śląskich: Idealnie oznakowana trasa, punkty odżywcze zgodnie z mapą i świetna organizacja. Dziękuję.
- Anna Łuszczyc z Rzeszowa: Rewelacja pod każdym względem, mam nadzieję, że za rok powtórka.

Takie opinie cieszą, ale też są wyzwaniem, bo za rok poziom organizacyjny musi być równie wysoki. Pewne jest, że kolejna edycja biegu Ultramaraton JAGA-KORA musi być zrealizowana, bo spora grupa biegaczy już zapowiada swój udział.

Gościem specjalnym był pochodzący z Rymanowa-Zdroju Bogusław Berdel z Uniwersytetu Rzeszowskiego, pomysłodawca przywrócenie pamięci historycznej o tej trasie. Biegacze mieli możliwość poznania historii trasy na spotkaniu, które odbyło się w przeddzień zawodów w Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju.

Klasyfikacja open na poszczególnych dystansach, wygląda następująco:

Wyniki JK40km:

Kat.M
1.Paweł Belcik 3:05:49
2.Łukasz Wilk 3:14:46
3.Maciej Brzana 3:34:05

Kat.K
1. Regina Krenzel 3:52:56
2. Iwona Turosz 4:01:41
3. Magdalena Burandt 4:21:19

Wyniki JK70km:

Kat.M
1.Tomasz Komisarz 6:29:02
2.Marcin Niezgoda 6:56:02
3.Dominik Jagieła 7:03:40

Kat.K
1. Joanna Stech 8:50:08
2. Joanna Krajewska 9:03:25
3. Anna Piasecka Wszoła 9:11:55

- Składam serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom oraz instytucjom za wsparcie organizacyjne i finansowe tego biegowego projektu. Szczególne podziękowania dla burmistrza gminy Rymanów oraz dla Klubu Biegacza Finisz Rymanów. Do zobaczenia za rok - mówi Kamil Kardach z firmy Kardach T.T.E.

Więcej zdjęć oraz informacji na: facebook.com/jagakora

Organizatorem biegu była firma Kardach T.T.E. Kamil Kardach z siedzibą w Rymanowie-Zdroju przy współpracy z Klubem Biegacza Finisz Rymanów oraz Stowarzyszeniem "Nasz Rymanów". Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz gminy Rymanów.

Projekt wspierały: Nadleśnictwo Rymanów, gmina Jaśliska, Stowarzyszenie Klub Turystyczny Elektryków "STYKI", Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Galeria Sztuki w Rymanowie Zdroju.

Sponsorzy: Takctic.pl Krosno, Ledlenser Polska, Uzdrowisko Rymanów, Hurtownia Urbanik z Rymanowa, Biuro Podróży wakacje.pl z Krosna oraz Kwiaciarnia Rozalia z Rymanowa Zdroju.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?