KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Zamczyska Trail" - klimatyczny bieg górski

"Zamczyska Trail" - klimatyczny bieg górski Fot. Czado - fotografia ślubna

II edycja Biegu Górskiego ZAMCZYSKA TRAIL to sportowa impreza, która odbyła się w Rymanowie-Zdroju 24 czerwca. Liczne komentarze i opinie wystawiane na Facebooku, podkreślają wyjątkowy charakter trasy, skalę trudności oraz niezwykłe piękno krajobrazu Wzgórz Rymanowskich i Beskidu Niskiego. Organizatorzy zapraszają na kolejny bieg w sierpniu!

REKLAMA


Bieg z Zamczyskami w roli głównej odbył się na dwóch dystansach 21 oraz 10 kilometrów. Wyjątkowo wymagająca trasa, trudna technicznie, liczne zbiegi i podbiegi były prawdziwym wyzwaniem, nawet dla doświadczonych zawodników. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje na trasie, jakich nigdzie dotąd na innych zawodach biegacze nie spotkali, a wszystko przygotowane z dużą dozą poczucia humoru.

Ekipa witająca zawodników na Zamczyskach muzyką, zabawne, wiszące na drzewach punkty żywieniowe czy super atrakcja "konewkowy prysznic" to tylko niektóre z pomysłów, które pozwalały nawet najbardziej zmęczonym biegaczom na złapanie oddechu i znalezienie siły do dalszych zmagań.  

Pozytywne opinie na temat ZAMCZYSKA TRAIL cieszą i zachęcają organizatora imprezy Kamila Kardacha, właściciela firmy KARDACH Trade Travel Event z Rymanowa-Zdroju, do kontynuacji tego biegowego projektu. Jak podkreśla Kamil, realizacja kolejnego sportowego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu członków Klubu Biegacza FINISZ RYMANÓW działającego przy Stowarzyszeniu "Nasz Rymanów". A objęcie imprezy patronatem przez burmistrza gminy Rymanów pozwoliło nie tylko na nadanie biegowi odpowiedniej rangi, ale przede wszystkim było realnym wsparciem organizacyjnym.

- Bardzo klimatyczny bieg górski w Rymanowie-Zdroju - Zamczyska Trial. Do wyboru dwa dystanse 10 kilometrów i półmaraton. Oba biegi mają trasę wiodącą przez górę Zamczyska. Na zakończenie roku szkolnego jako mój debiut w biegu górskim wybrałam półmaraton - bo lubię wyzwania. Bieg organizatorzy określili jako trudny - 1100 m przewyższeń i 7-krotne zmaganie się z górą Zamczyska. Limit czasu 3h 30 min zestresował mnie już przed startem i wprowadził niepokój czy dam radę? Ale było cudnie. Piękne widoki na Beskid Niski, ciężkie podbiegi na których zastanawiałam się co ja tu robię i zbiegi zachęcające do powrotu za rok. A na szczycie Zamczyska piękne widoki. Bieg dobrze zorganizowany, 4 bogate punkty żywieniowe i kreatywni kibice na trasie... - napisała Irmina Pańczuk-Figura z lubelskiego Klubu UMCS Biega.

Zapewne ZAMCZYSKA TRAIL na stałe wpisują się do kalendarza imprez sportowych organizowanych w Rymanowie-Zdroju. Bieg, który zadebiutował w ubiegłym roku od razu został zauważony przez zawodników startujących w wielu podobnych zawodach. Szczególnie podkreślano walory trasy, skalę trudności, spektakularne widoki, a przede wszystkim dobre oznakowanie oraz bardzo dobrą organizację.

- Takie pozytywne opinie i wysoka ocena to z pewnością efekt tego, że organizatorami imprezy przede wszystkim są biegacze, członkowie Klubu Finisz Rymanów, którzy startują w wielu prestiżowych biegach. Dzięki swoim doświadczeniom wiedzą najlepiej, jakich błędów należy unikać i jak powinien wyglądać dobrze zorganizowany bieg, szczególnie od strony oznakowania trasy, punktów żywieniowych, czy zabezpieczenia medycznego - podkreśla Małgorzata Kardach.

Pomysłodawca i główny organizator rymanowskiego biegu, Kamil Kardach jest ultramaratończykiem, który od kilku lat aktywnie uprawia biegi górskie i swoją pasję postanowił przełożyć na stworzenie biegu, który wykorzystuje potencjał i warunki, jakie dają do uprawiania tego sportu, tereny Rymanowa-Zdroju i okolic.

Biegacze z rymanowskiego klubu oraz liczni wolontariusze bardzo aktywnie włączyli się do tych sportowych projektów. W ten sposób zrealizowano już trzy ciekawe imprezy biegowe, czyli dwie edycje ZAMCZYSKA TRAIL oraz niedawny ULTRAMARATON JAGA-KORA.

Klasyfikacja OPEN na poszczególnych dystansach:

I: PÓŁMARATON, 21 kilometrów

Mężczyźni:
1. Marcin Niezgoda 1:52:09,
2. Marcin Michalec 1:58:49,
3. Gniewomi Skrzysiński 2:03:20.

Kobiety:
1. Magdalena Łączak 2:05:00,
2. Lenka Wagner 2:21:41,
3. Anna łuszczyc 2:23:29.

II. DYCHA NA ZAMCZYSKA, 10 kilometrów

Mężczyźni:
1. Kamil Mezglewski 0:45:00,
2. Maciej Brzana 0:45:36,
3. Przemysław Oleksy 0:45:37.

Kobiety:
1. Patrycja Amrożkiewicz 0:59:44,
2. Judyta Amrożkiewicz 1:01:12,
3. Maja Gałuszka 1:01:36.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy biegu  nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki, których autorem jest artysta rzeźbiarz Krzysztof Śliwka z Rymanowa-Zdroju.

Organizatorzy już zapraszają na trasę najbliższego projektu biegowego, który wystartuje w Rymanowie-Zdroju już w sobotę, 12 sierpnia. Będzie to II edycja Biegu Górskiego "Między Zdrojami", którego organizatorami są Stowarzyszenie "Nasz Rymanów" i Klub Biegacza FINISZ Rymanów. Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz gminy Rymanów.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?