KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rowerowy Rajd Honorowych Dawców Krwi. Start w sobotę!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. ktc.org.pl

W sobotę (9 września) z krośnieńskiego Rynku wystartuje V Rowerowy Rajd Honorowych Dawców Krwi. Rajd pod honorowym patronatem prezydenta Krosna i wójta Wojaszówki organizuje Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów (KTC).

REKLAMA


Rajd Honorowych Dawców Krwi startuje już po raz piąty. Nie trzeba być dawcą krwi, żeby w nim uczestniczyć. Cykliści poprzez tę akcję zachęcają wszystkich do zdrowego trybu życia, uprawiania sportu i właśnie do krwiodawstwa.

- Naszym celem jest popularyzacja jazdy rowerowej jako czynnej formy rekreacji i pozytywnego zmęczenia - mówi Stefan Wójcik, komandor rajdu.

Współorganizatorami rajdu są samorządowcy z Krosna i Wojaszówki oraz Polski Czerwony Krzyż.

Rajd wystartuje z płyty Rynku w Krośnie w sobotę, 9 września o godzenie 10. Rowerzyści pojadą trasą: Rynek, ul. Piłsudskiego, Rondo Solidarności, ul. Okrzei, ul. Białobrzeska, Sporne, Odrzykoń, Bratkówka, Wojkówka, Łączki Jagiellońskie, Łęki Strzyżowskie PODLAS. Trasa liczy 58 km.

Na miejscu na uczestników czeka biesiada oraz rozdanie okolicznościowych medali i dyplomów.

- Jeżeli będzie super pogoda przewidziano wjazd na punkt widokowy w celu wykonania pamiątkowego zdjęcia - dodaje Stefan Wójcik.

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany miejsca docelowego jedynie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w dniu rajdu.

Zgłoszenia
Zapisy drogą mailową lub telefoniczną do 5 września 2017 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie nr. 517-822-450 Podać należy: nazwisko i imię, rok urodzenia, numer telefonu i e-mail.

W dniu rajdu uczestnicy spotykają się od godz. 8.00 na krośnieńskim Rynku w celu dopełnienia formalności startowych, odbioru numerów startowych i wykonania pamiątkowych fotografii. Wpisowe: 10 złotych.

Kto może wystartować?
Prawo startu ma zawodnik posiadający kask twardy, sprawny sprzęt - rower oraz opłacone startowe.

Rajd będzie przeprowadzony zgodnie z przepisami UCI i PZKol. Uczestnicy jadą parami i obowiązuje ich bezwzględny zakaz przekraczania środka jezdni, czyli zakaz jazdy lewym pasem drogi. Jedziemy w grupach 15-osobowych. Uczestników obowiązuje także bezwzględny zakaz spożywania wyrobów alkoholowych i odurzających.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?