KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Triathlon dla Antosi już 17 września

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

17 września odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Antosi z mózgowym porażeniem dziecięcym. W triathlonie zmierzą się  przedstawiciele służb, które na co dzień niosą pomoc, policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy.

REKLAMA


Jest to już trzecia akcja funkcjonariuszy. Za pierwszym razem przebiegli dla Grześka przez Podkarpackie Trójmiasto, a początkiem 2017 roku pobiegli na zamek dla Wiktorii. Wszystkim tym wydarzeniom patronował portal KrosnoCity.pl

Tym razem stawiają poprzeczkę wyżej i organizują charytatywny triathlon.

- Odcinek wodny będzie na zalewie w Sieniawie. Następnie uczestnicy przejadą około 100 km na rowerach aby na koniec przebiec dystans 10 km po terenach górskich z dużymi przewyższeniami - zapowiada Piotr Bobola, jeden z organizatorów.

"Tosia urodziła się 30.12.2011r. Od 5 miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. U Antosi zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Córeczka do tej pory nie chodzi a jej mowa jest niewyraźna. Od 2015 roku Tosia uczęszcza do Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola PLANETA 21 w Krośnie. Korzysta tam z wszelkiej możliwej rehabilitacji tj. rehabilitacja ruchowa, integracja sensoryczna, terapia ręki, logopeda, neurologopeda, pedagog . Mając kontakt z rówieśnikami jest bardzo otwarta i kontaktowa. Antosia korzysta także z hipoterapii przez co uwielbia konie. Wszystkie terapie przynoszą efekty, co daje szanse by Tosia mogła być kiedyś jak najbardziej samodzielna. We wrześniu zaplanowany mamy wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Truskawca na Ukrainie, z czym wiążemy ogromne nadzieje na kolejne postępy u Tosi. Pomimo wielu trudności i wysiłku córeczka jest bardzo pogodną i uśmiechniętą dziewczynką" - piszą rodzice Antosi.

Organizatorzy triathlonu zapraszają firmy i instytucje, oraz osoby prywatne o wsparcie finansowe, bo jak mówią - uśmiech dziecka jest najwspanialszą nagrodą!

Patronat medialny nad triathlonem obejmuje portal KrosnoCity.pl

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?