KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/sport/2017/09/21/triathlon

Triathlon dla Tosi. Pomogli policjanci, strażacy i ratownicy

Triathlon dla Tosi. Pomogli policjanci, strażacy i ratownicy Fot. Krosno112.pl

Policjanci, ratownicy medyczni i strażacy wzięli udział w charytatywnym triathlonie dla Antosi, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Imprezę na gorąco relacjonuje główny organizator - policjant z Krosna.

REKLAMA


Mimo wielu trudności i przeciwieństw losu jak niska temperatura, wiatr, deszcz i grafik w pracy, udało się cało i zdrowo ukończyć triathlon dla Antosi, który został przełożony i odbył się dzień później niż zakładano, w poniedziałek 18 września.

- Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza rozpoczęła się przy "domu nad zalewem". Woda o temperaturze poniżej 10 stopni nie napawała nas optymizmem, ale sami sobie rzuciliśmy takie wyzwanie. Pierwszy etap wodny o długości nieco ponad 1000 metrów popłynęliśmy wraz z Pawłem Banasiewiczem, który jest ratownikiem medycznym w Sanoku - relacjonuje Piotr Bobola, organizator triathlonu.

Odcinek wodny zabezpieczali strażacy z OSP Rymanów wykorzystując swoją łódź motorową.

- Po dopłynięciu pod zaporę zaczyna się liczący 100 km etap rowerowy, w którym ku naszemu zaskoczeniu towarzyszy nam więcej osób niż zakładaliśmy. Rowerami ruszamy w składzie: Piotr Bobola, Paweł Banasiewicz, Paweł Buczyński (rzecznik prasowy KMP Krosno), Arkadiusz Pałys, Józef Urbański, Dariusz Kasprzyk, Dariusz Subik, Ireneusz Dziadowicz. Trasa wiodła przez malownicze i górzyste tereny powiatu - cieszy się Piotr.

Dodatkowym utrudnieniem był silnie wiejący wiatr.

- Mamy wrażenie, że zawsze wiało nam w twarz. W końcu docieramy do Krosna, gdzie pod Komendą Miejską Policji, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, oraz stacją Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia - opowiada Piotr Bobola.

Po kolejnych kilku godzinach grupa dotarła nad wodospad w Iwli. Tam nastąpiło kilka minut przerwy, szybkie uzupełnienie kalorii.

Odcinek rowerowy zakończono w Rymanowie-Zdroju.

- Ostatni odcinek biegowy pokonaliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Iwonicza-Zdroju. Ku naszemu zdumieniu biegło nam się całkiem dobrze, nie czuć było już zmęczenia na udach i łydkach. 10 km ostrych podbiegów i zbiegów pokonaliśmy w niespełna godzinę - mówi zadowolony Piotr Bobola.

Finisz imprezy nastąpił pod amfiteatrem, przy dawnej skoczni narciarskiej.

- Dotarliśmy tam cali, zdrowi, szczęśliwi i ogromnie zmęczeni. Radość jest ogromna, bo mamy świadomość że dzięki naszemu wysiłkowi uda się choćby w małym stopniu pomóc małej Tosi. Każda sekunda w lodowatej wodzie, każdy obrót pedałami, każdy metr na szlaku dedykujemy właśnie naszej małej bohaterce - podkreśla główny organizator triathlonu.

Serdeczne podziękowania złożył wszystkim zaangażowanym w projekt, szczególnie Marcinowi Mikoszowi i Jakubowi Jastrzębskiemu z portalu Krosno112.pl, Tomaszowi Jaraczowi z firmy Jubiler Jaracz, strażakom z OSP Rymanów i sponsorom, którzy wsparli konto fundacyjne konto Tosi: Integro Szyby Samochodowe, Jubiler Jaracz, Ośrodek Szkolenia Kierowców START, Pomoc Drogowa Krzysztof Krzywda, Key-Expert Łukasz Paszek, oraz Adam Witkowski z firmy WIKI przewozy autokarowe.

Tosia urodziła się 30.12.2011r. Od 5 miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. U Antosi zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Córeczka do tej pory nie chodzi a jej mowa jest niewyraźna. Od 2015 roku Tosia uczęszcza do Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola PLANETA 21 w Krośnie. Korzysta tam z wszelkiej możliwej rehabilitacji tj. rehabilitacja ruchowa, integracja sensoryczna, terapia ręki, logopeda, neurologopeda, pedagog . Mając kontakt z rówieśnikami jest bardzo otwarta i kontaktowa. Antosia korzysta także z hipoterapii przez co uwielbia konie. Wszystkie terapie przynoszą efekty, co daje szansę, by Tosia mogła być kiedyś jak najbardziej samodzielna. We wrześniu zaplanowany mamy wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Truskawca na Ukrainie, z czym wiążemy ogromne nadzieje na kolejne postępy u Tosi. Pomimo wielu trudności i wysiłku córeczka jest bardzo pogodną i uśmiechniętą dziewczynką

- piszą rodzice Antosi.

{gallery}sport/2017/09/21/triathlon{/gallery}

pd
Fot. Jakub Jastrzębski, Marcin Mikosz (Krosno112.pl)

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?