Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dwa srebrne medale strzelców w Lublinie!

Dwa srebrne medale strzelców w Lublinie! Fot. Tomasz Jerzak

W ubiegłą sobotę w Lublinie odbył się VII Ogólnopolski Puchar Żołnierzy Wyklętych w strzelectwie sportowym. W zawodach wzięło udział troje strzelców z Krosna. Srebrne medale zdobyły Jagoda Szajna i Izabela Kolanko z klubu strzeleckiego "Husaria".

REKLAMAStrzelcy rywalizowali w strzelaniu z odległości 10m z karabinu oraz pistoletu. "Husarię" Krosno reprezentowały Izabela Kolanko i Natalia Zając w pistolecie oraz Jagoda Szajna w karabinie.

Najlepszy wynik strzeliła Jagoda Szajna, która w konkurencji 50 strzałów z karabinu uzyskała 498,9 pkt i z piątym wynikiem całego turnieju awansowała do finału. Finał zakończyła na ósmym miejscu, natomiast w swojej kategorii wiekowej była druga.

Izabela Kolanko również była druga w konkurencji pistoletu juniorek i seniorek, lecz nie udało jej się awansować do finału. Piąte miejsce w tej samej konkurencji zajęła Natalia Zając.

Zawodnicy Husarii odnoszą kolejne sukcesy, tym razem w odległym Lublinie. Coraz bardziej widoczna staje się inicjatywa Tomka Jerzaka, który systematycznie i ciężko pracuje z młodzieżą w naszym klubie. Sezon się dopiero zaczyna, mamy określone cele wynikowe, liczę na to, że uda się je zrealizować. Strzelectwo w Krośnie i okolicach zaczyna w końcu odżywać. Podczas, gdy młodzi zawodnicy strzelali w Lublinie, na strzelnicy LOK w Krośnie odbyła się pierwsza, inauguracyjna runda wojewódzkiej ligi Klubu Żołnierzy Rezerwy. W zawodach, w których uczestniczyły kluby z całego województwa, dobrze spisali się reprezentanci KŻR Jedlicze zajmując czołowe lokaty. Następne rundy odbędą się w Łupkowie, Mielcu, Tarnobrzegu  i Stalowej Woli. Cieszymy się bardzo, że zaufanie odpowiednim osobom przynosi pozytywne skutki. Korzystając z okazji, chciałbym zaprosić młodzież do uprawiania strzelectwa sportowego. Treningi odbywają się od poniedziałku do czwartku na strzelnicy przy ul. Tysiąclecia. Każdy nastolatek może przyjść i spróbować swoich sił. Strzelectwo uczy systematyczności i cierpliwości, dlatego warto spróbować.

- mówi Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie.

W zawodach rywalizowały kluby z Lubelszczyzny, Mazowsza oraz Podkarpacia. Więcej informacji na temat treningów sekcji młodzieżowej na stronie internetowej klubu www.husariakrosno.pl

tj, red.
Fot. Tomasz Jerzak

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj