KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kuba Antosz i Natalia Zając wygrywają w strzeleckim Memoriale

Kuba Antosz i Natalia Zając wygrywają w strzeleckim Memoriale Fot. archiwum

W ubiegłą sobotę (15.04) na hali MOSiR rozegrano kolejną edycję strzeleckiego Memoriału im. Jana Barana. Klasyfikację zespołową wygrał Promień Bochnia. Najlepszym klubem z Podkarpacia była Husaria Krosno. Krośnianie zajęli 5 miejsce. Zdobyli także dwa złote medale i jeden srebrny. Dwa srebrne medale powędrowały również do zawodników MUKS "Podkarpacie" Jedlicze.

REKLAMA


Indywidualnie zawody wygrali Anna Siudy (Wawel Kraków) w karabinie oraz Artur Piech (KBS Pszczyna) w pistolecie. W finale wystąpiła dwójka krośnian, Jakub Antosz (karabin) oraz Natalia Zając (pistolet), którzy wcześniej wygrali swoje kategorie wiekowe. Srebrny medal zdobyła Izabela Kolanko. Oprócz krośnian medale zdobyli również zawodnicy MUKS "Podkarpacie" Jedlicze, Ola Świeboda i Monika Wójcik. Niestety bez medalu tym razem swoje starty zakończyli pozostali członkowie kadry wojewódzkiej z naszej okolicy, Jagoda Szajna, Filip Mazur (Husaria), Natalia Maciejczyk i Szymon Sajdak (MUKS).

- Dzisiaj było widać, że w klubach, które pod swoją opieką ma Zarząd Powiatowy LOK liczy się cały zespół, a nie pojedynczy zawodnik. Młodzi trenerzy, Tomek Jerzak (Husaria) i Krzysiek Wałęga (MUKS ) poświęcają czas każdemu zawodnikowi, niezależnie od tego, czy to doświadczony junior, czy dopiero zaczynający swoją przygodę z tym pięknym sportem młodzicy, czego efektem są medale młodych zawodników, Kuby i Oli. Husaria, czy MUKS to nie są kluby, w których wszystko kręci się wokół jednego zawodnika, lecz miejsca, gdzie na treningach jest świetna atmosfera, a zawodnicy mają poczucie wspólnej budowy zespołu, co, miejmy nadzieję, zaowocuje w przyszłości - mówi Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie.

- Już w czwartek nasi strzelcy wybierają się na pierwszą rundę Pucharu Polski do Wrocławia. Memoriał był świetnym przetarciem przed zawodami tak wysokiej rangi. Tarcze elektroniczne, wysoki poziom rywalizacji, atrakcyjne nagrody i stres. Każdy z nich mógł sprawdzić, jak sobie poradzi w tak trudnych warunkach, a trenerzy na pewno jeszcze wprowadzą ostatnie poprawki przed wyjazdem do Wrocławia - kontynuuje prezes krośnieńskiej Ligi Obrony Kraju.

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodników z klubów z Podkarpacia, Małopolski oraz Śląska, w tym również członkowie kadry narodowej.

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?