KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trzy medale w strzeleckich Mistrzostwach Polski LOK

Prezes krośnieńskiej Ligi Obrony Kraju, Jacek Makoś odbiera puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji województw dla Podkarpacia. Prezes krośnieńskiej Ligi Obrony Kraju, Jacek Makoś odbiera puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji województw dla Podkarpacia.

Dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek młodych strzelców krośnieńskiej "Husarii" w rozegranych w ubiegły weekend na strzelnicy w Tarnowie Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju. Krośnianie po raz kolejny okazali się najlepszym klubem województwa podkarpackiego. Mieli także duży wkład do trzeciego miejsca w klasyfikacji województw.

REKLAMAJakub Antosz w Tarnowie zdobywa dwa medale.

Jakub Antosz, który ma już w swojej kolekcji złote medale z mistrzostw województwa tym razem zdobył dwa medale. W strzelaniu z karabinu z odległości 10 metrów był drugi, przegrał jedynie z zawodnikiem z Olsztyna, natomiast na odległości 50 metrów zajął trzecie miejsce. Na strzelnicy 50-metrowej srebrny medal wywalczyła.


Jagoda Szajna zdobywa srebro w strzelaniu z karabinka.

Jagoda Szajna, która miała  10 punktów przewagi nad czwartą zawodniczką, lepsza od niej była jedynie reprezentantka Wawelu Kraków. Jagoda zajęła również szóste miejsce  w karabinku pneumatycznym. W tej samej kategorii dziewiąty był Filip Mazur. Filip zajął również szóste miejsce w strzelaniu z karabinku w trzech postawach.

Medale zdobyły również zawodniczki MUKS Podkarpacie Jedlicze, Aleksandra Świeboda w strzelaniu z karabinku i Monika Wójcik w strzelaniu z pistoletu.

- Nasi zawodnicy wciąż podnoszą swój poziom sportowy, co widać po wynikach w poszczególnych konkurencjach. Wynik punktowy osiągnięty przez Jagodę w strzelaniu z karabinka sportowego w pozycji leżącej robi naprawdę wrażenie. Na tych mistrzostwach mieliśmy okazję zmierzyć się ze strzelcami z całej Polski. Uważam, że nasza młodzież na tle innych klubów wypada bardzo dobrze, "Husaria" na zawodach ogólnopolskich wystawiła czworo zawodników, przywieźli oni trzy medale, także  dziewczyny z Jedlicza zdobyły medale. Z podziwem patrzymy na pracę, jaką wykonuje się w dużych klubach, gdzie wraz z zawodnikami przyjeżdża kilku trenerów. Husaria i MUKS Jedlicze to małe kluby, dlatego nie stawiamy na klasyfikację zespołową podczas ogólnopolskich zawodów, lecz wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach. Medale naszych zawodników to dowód na to, że idziemy słuszną drogą - mówi Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Krośnie.

Już w czwartek reprezentanci Husarii i MUKS udadzą się do Wrocławia, gdzie będą walczyć o kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?