KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Husaria Krosno czwarta w Polsce!

Jowita Krupa i Mikołaj Makada (3 i 4 z lewej) podczas strzelania z pistoletu na odległość 10m. Jowita Krupa i Mikołaj Makada (3 i 4 z lewej) podczas strzelania z pistoletu na odległość 10m. Fot. archiwum Husaria Krosno

W ubiegły weekend rozegrano strzeleckie Mistrzostwa Polski klubów należących do Ligi Obrony Kraju. Z dobrej strony pokazali się strzelcy krośnieńskiej
Husarii, którzy zdobyli siedem medali i zajęli czwartą lokatę w klasyfikacji klubowej.

REKLAMA


Złoty medal w strzelaniu z pistoletu na odległość 50m zdobył Mikołaj Makada. W konkurencji pistoletu pneumatycznego 10m Mikołaj był drugi.

Mikołaj Makada okazał się najlepszy w strzelaniu z pistoletu 50m.

Dwa srebrne medale i jeden brązowy w karabinie powędrowały do Jakuba Antosza. Brąz zdobyły również Jagoda Szajna w konkurencji karabin sportowy leżąc oraz Jowita Krupa w strzelaniu z pistoletu na 25m. Obie dziewczyny dosyć pechowo zakończyły rywalizację na strzelnicy 10-metrowej, bo zajęły czwarte lokaty z minimalną stratą do miejsc medalowych pomimo świetnych wyników punktowych.


Jagoda Szajna podczas strzelania z karabinu na odległość 50m.

Udane występy zaliczyła również grupa początkujących zawodników w kategorii młodzików, dzięki czemu wraz z zawodnikami, którzy zdobyli medale wspólnie zajęli czwartą lokatę w klasyfikacji klubowej zawodów. Świetne wyniki krośnieńskiego klubu znacznie przyczyniły się również do zajęcia trzeciej lokaty przez podkarpackie w klasyfikacji województw.


Jagoda Szajna zajęła trzecie miejsce w karabinie 50m oraz czwarte w karabinie 10m.

- Dzięki młodym zawodnikom naszego klubu miasto Krosno jest rozpoznawalne i kojarzone ze sportem na zawodach strzeleckich w całej Polsce. Duże uznanie dla trenera Jerzaka, który poświęca mnóstwo wolnego czasu, co przynosi efekty na zawodach. Z roku na rok wyniki punktowe zawodników są coraz wyższe, widać wyraźny postęp w umiejętnościach sportowych, co skutkuje coraz wyższymi lokatami w klasyfikacji zespołowej mistrzostw LOK. Rok temu było siódme miejsce, w tym roku już czwarte - tuż za podium. Strzelectwo to trochę elitarny sport, ze względu na kiepską dostępność strzelnic i wysokie koszty utrzymania nie każde miasto czy szkoła mogą sobie pozwolić na prowadzenie takiego klubu. Dzięki wykorzystaniu obiektów i sprzętu LOK koszty dla młodzieży z klubu są stosunkowo niewielkie. Siedem medali w zawodach ogólnopolskich to duży sukces dla klubu i miasta. Trzeba również wziąć pod uwagę, że w naszym klubie jest jeden trener od wszystkiego, podczas gdy większe kluby mają trenerów wyspecjalizowanych w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Młodzież swoją postawą godnie reprezentuje miasto Krosno i oby tak dalej! - mówi Jacek Makoś, prezes zarządu powiatowego LOK w Krośnie, przy którym działa "Husaria".

(tj)
Fot. archiwum Husaria Krosno

  • autor: (tj)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?