KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Izabela Marcisz z Korczyny Mistrzynią Świata!

Izabela Marcisz z Korczyny Mistrzynią Świata! Fot. archiwum Izabela Marcisz

Zawodniczka Prządki Ski Korczyna Izabela Marcisz zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Świata U-23 w Vuokatti!

Izabela Marcisz rewelacyjnie pobiegła na dystansie 10 km techniką dowolną i w pięknym stylu wywalczyła pierwszy w karierze złoty medal imprezy mistrzowskiej. Po trzech krążkach zdobytych w Oberwiesenthal, teraz nasza reprezentantka stanęła na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Świata U-23! Korczynianka w zwycięskim biegu uzyskała czas 28.13,6. Drugą na mecie Szwedkę Louise Lindstroem wyprzedziła aż o 11,2 sek!

Marcisz odnosiła już niemałe sukcesy w biegach narciarskich i była dobrze przygotowana. Trenerzy spodziewali się, że będzie w czołówce. Sukces jest tym większy, że Izabela jest z najmłodszego rocznika startującego w kategorii do lat 23.