KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sukcesy Korczyny

 • autor: Piotr Dymiński
 • czwartek, 07, lipiec 2011 10:02
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Długi czerwcowy weekend rozpoczął tegoroczne wakacje. Dzień wcześniej szkoły uroczyście zakończyły i podsumowały rok szkolny. Byliśmy świadkami takiego wydarzenia w Zespole Szkół w Korczynie. Na zakończenie roku szkolnego nauczyciele i wychowawcy życzyli uczniom udanego wypoczynku, pięknej pogody i bezpiecznego powrotu po wakacjach.

REKLAMADotychczas pogoda nie sprzyjała wakacyjnemu wypoczynkowi. Więcej szczęścia miały niektóre z osób, które wyjechały z naszej „krainy deszczowców”. Teraz mają przyjść rozpogodzenia i prawdziwie wakacyjna pogoda.

Towarzyszyliśmy zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół w Korczynie. Dokonania niektórych uczniów są naprawdę niezwykłe. Tego dnia wyróżniono uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (najlepsi absolwenci LO i Technikum Informatycznego odebrali nagrody i wyróżnienia w kwietniu).

alt
Dyr. Artur Stodolak

Dyrektor Artur Stodolak gratulował najlepszym i dziękował za ich wyniki – Nasza szkoła osiągnęła wyniki znacznie powyżej średniej powiatu i województwa – podsumowywał testy gimnazjalne. Nie zapomniał też o innych uczniach – Należy docenić też tych, którzy z wielkim trudem, przez cały rok pracowali na oceny dostateczne – mówił dyrektor.

alt
Izabela Marcisz

Wśród wyróżnionych znalazła się Izabela Marcisz Kl. IV a. Jej osiągnięcia to:
- I miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich - styl klasyczny 1 km, styl dowolny 2 km,
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Uks-ów w biegach narciarskich techniką klasyczną 2 km, techniką dowolną 2 km
- Można powiedzieć w skrócie, że Izabela jest Mistrzynią Polski w swojej kategorii – podsumował dyrektor Artur Stodolak.

alt
Sportowe trofea sióstr Marcisz zgromadzone w szkole w Korczynie.

Utalentowanymi biegaczkami są także starsze siostry Izabeli. Absolwentką szkoły w Korczynie jest Ewelina Marcisz, najmłodsza reprezentantka Polski w narciarstwie biegowym. W sztafecie na Mistrzostwach Świata biegła w drużynie z Justyną Kowalczyk.

alt
Ewa Gierlach

Uczniowie szkoły mają też sukcesy na polu naukowym. Ewa Gierlach z Kl III b gimnazjum wykazała się niezwykłą znajomością praw fizyki. Jej osiągnięcia to:
- I miejsce w wojewódzkim gimnazjalnym konkursie „Fuzja Jądrowa”.
- uzyskanie wyróżnienia w etapie finałowym ogólnopolskiego konkursu ,,Fuzja jądrowa” organizowanego przez Krajowy Punkt Kontaktowy przy Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie.

alt
Paweł Szerszeń

W tym samym konkursie jej szkolny kolega Paweł Szerszeń (z Kl III c) zdobył II miejsce w etapie wojewódzkim, co potwierdza dobre przygotowanie uczniów tej szkoły.

Były też wyróżnienia i podziękowania za działalność na innym polu.

alt

Urszula Bar i Jagoda Kuliga są absolwentkami gimnazjum w Korczynie, obecnie uczą się w Krośnie. Mimo to nadal związane są ze swoją dawna szkołą i prowadzą w niej Druzynę Harcerską. Dyrektor Artur Stodolak złozył na ich ręce podziękowanie za pracę i trud włożone w prowadzenie 20 DH „Pagoda” w Korczynie. W rozmowie z KrosnoCity dyrektor powiedział – Nie dziwię się, że po 9 latach w naszej szkole wielu uczniów chce poznać cos innego, idą do innych szkół. To jest zupełnie zrozumiałe. Cieszę się, że niektórzy do nas wracają, a wielu absolwentów wciąż czuje sentyment i jest związanych z naszą szkołą.

alt

Kamila Bogacka – Brożyna

Kamila Bogacka – Brożyna, prezes stowarzyszenia „Czyń dobro mimo wszystko”, a zarazem przedstawiciel rady rodziców podziękowała uczniom włączającym się w wolontariat i pomoc innym.

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

7 komentarzy

 • Anubis 1D

  :D :D :D :D :D 20 DH PAGODA Najlepsza drużyna Harcerska w powiecie Krośnieńskim :D Pozdrawiam Anubis

  Zgłoś nadużycie Anubis 1D sobota, 19, październik 2013 00:58 Link do komentarza
 • czarnorzek

  Gratulacje dla sióstr Marcisz! Korczyna może być sławniejsza nić Wisła, dzięki wam :)

  Zgłoś nadużycie czarnorzek piątek, 08, lipiec 2011 14:54 Link do komentarza
 • observatore

  Medalowa rodzina z Korczyny. Marcisze, toż to sukces Korczyny, szkoły w Korczynie, nas wszystkich.
  Zależy mi na tym, żeby w głównych tematach, zachować przejrzystość. A tyle jest tych wątków, ale jak widać wokół najważniejszego "cudze chwalicie, swojego nie znacie". Jeżeli dobrze czytam, to "gniazdo orłów".

  Zgłoś nadużycie observatore piątek, 08, lipiec 2011 02:28 Link do komentarza
 • Krosnianka

  Nawet nie wiedziałam, że takie osiągnięcia i takie wyniki. To prawdziwy sukces korczyńskiej szkoły. Ma powody do zadowolenia Dyrektor i wszyscy nauczyciele. No i wreszcie KTOŚ o tym napisał! No i ten wolontariat, to chluba dla szkoły. Ale wszędzie gdzie pojawia się pani prezes ze stowarzyszenia " Czyń dobro mimo wszystko " tam i przeważnie młodzi ludzie. Zamiast dziękować - lepiej dołączyć :-)

  Zgłoś nadużycie Krosnianka piątek, 08, lipiec 2011 02:17 Link do komentarza
 • Krosnianka

  Nawet nie wiedziałam, że takie osiągnięcia i takie wyniki. To prawdziwy sukces korczyńskiej szkoły. Ma powody do zadowolenia Dyrektor i wszyscy nauczyciele. No i wreszcie KTOŚ o tym napisał! No i ten wolontariat, to chluba dla szkoły. Ale wszędzie gdzie pojawia się pani prezes ze stowarzyszenia " Czyń dobro mimo wszystko " tam i przeważnie młodzi ludzie. Zamiast dziękować - lepiej dołączyć :-)

  Zgłoś nadużycie Krosnianka piątek, 08, lipiec 2011 02:17 Link do komentarza
 • Wielbiciel

  Pani Kamila, pani prezes, pani bogacka, kamila , ona jest zawsze i wszędzie kiedy ktoś z nas woła o pomoc.
  Takich ludzi więcej. Słuszna i wielka postawa człowieka bezinteresownego.

  Zgłoś nadużycie Wielbiciel piątek, 08, lipiec 2011 02:00 Link do komentarza
 • Nokia

  Wielkie brawa dla Stowarzyszenia „Czyń dobro mimo wszystko” i Pani Prezes Kamili Bogackiej- Brożyna za to, że potrafi włączyć młodzież w wolontariat. To wielki sukces w dzisiejszych trudnych i zwariowanych czasach.
  Dobrze, że mamy taką wspaniałą młodzież, która chce pomagać.
  Jestem przekonany, że w dalszym ciągu Stowarzyszenie będzie działało na rzecz osób potrzebujących.

  Zgłoś nadużycie Nokia piątek, 08, lipiec 2011 01:45 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?