Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Basen w nowej odsłonie

Pond 4 mln zł kosztowała modernizacja krytej pływalni w Krośnie – Turaszówce. Basen w nowej odsłonie jest ładniejszy, nowocześniejszy oraz co najważniejsze bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Już z drogi uwagę zwracają zamontowane na dachu kolektory słoneczne – dzięki nim oszczędności eksploatacyjne mają sięgnąć 40%.

REKLAMA 

 


Modernizacja pływalni w Turaszówce rozpoczęła się już kilka lat temu i przebiegała etapowo. Najpierw administracyjnie – basen wydzielono z tzw.”Elektryka” i włączono wraz z nowo wybudowanym obiektem przy ul. Wojska Polskiego w „Zespół Krytych Pływalni”. Basen funkcjonuje w Krośnie od 30 lat, więc pierwszym krokiem modernizacyjnym była wymiana archaicznego i  nieekonomicznego systemu grzewczego. Od roku pływalnia była zamknięta – przez ten czas przechodziła gruntowną modernizację. Pieniądze na ten cel – ponad 4 mln zł pochodziły z miejskiej kasy i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Blisko 1,2 mln zł pozyskano  z  Ekofunduszu.

Podstawą „liftingu” basenu przy ul. Sportowej była termomodernizacja. Wymieniono stolarkę okienną, drzwiową oraz ściany niecki basenowej. Docieplono budynek i wykonano nową elewację. Na dachu zamontowanych zostało 114 sztuk kolektorów słonecznych o łącznej powierzchni grzewczej 243 m². Wymieniono również całą instalację C.O. i zamontowano 165 szt. nowych grzejników. Nowa jest również instalacja wentylacyjna w hali basenowej, natryskach, sali gimnastycznej i sali bankietowej.

Chętni będą mogli skorzystać z nowo wybudowanej sauny.

Diametralnie zmieniły się również szatnie i sanitariaty. To co widać „gołym okiem” to nowe szafki ubraniowe (58 szt.), posadzki, podwieszane sufity, nowa armatura, przyjemne i estetyczne kolory ścian. „Pod poszewką” wykonano instalacje wodno – kanalizacyjne i elektryczne.

Odnowiono także korytarze i hol. Zupełnie nowy wygląd zyskała również „sala marmurowa” – popularne w Krośnie miejsce organizacji uroczystości – studniówek, wesel i bankietów. Sala zyskała nowy blask – wymieniono instalację elektryczną, wykonano podwieszane sufity z ciekawym, nowoczesnym oświetleniem, odnowiono ściany, marmurowe posadzki i parkiety.

Uroczyste oddanie obiektu do użytku odbyło się  3 września. Z tej okazji w pierwszych dniach na chętnych czekały atrakcyjne promocje. Obecnie basen jest  czynny od poniedziałku do piątku od 7.00 do 21.00, a w weekendy od 10.00 do 18.00. Bilety w cenie 8 zł – normalny i 6 zł – ulgowy – za godzinę pływania. Uwaga! Jeszcze do końca tygodnia (do 12 września) w ramach promocji  nie jest liczony czas. Tak więc płacąc jednorazowo za bilet można pływać  do woli.

js/um

  • autor: js/um

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj