Ewelina w Pucharze Świata

W końcu fani biegów narciarskich z naszego regionu doczekali się chwili, kiedy oprócz mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk w Pucharze Świata mogą podziwiać swoją rodaczkę - Ewelinę Marcisz! Jeszcze przed startem karuzeli o nazwie „Puchar Świata” Ewelina w szwedzkiej Bruksvallarnie dała sygnał, że może liczyć się w czołowej stawce. W zawodach FIS w sprincie juniorek techniką dowolną na 1400 m Marcisz uplasowała się na drugim stopniu podium tuż za reprezentantką gospodarzy.

W inauguracyjnym biegu sezonu 2010/2011 na dystansie 10 km w Gallivare w Szwecji zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, a Justyna Kowalczyk była siódma. Ewelina zajęła siedemdziesiąte dziewiąte miejsce i była trzecia wśród startujących Polek. W drugim dniu rozegrana została sztafeta 4 razy 5 km i w tym konkursie biało-czerwone w składzie: Kowalczyk, Marcisz, Maciuszek, Galewicz uplasowały się na siedemnastej pozycji.

W ostatni weekend listopada światowa czołówka przeniosła się do fińskiego Kuusamo, gdzie rozegrano aż trzy konkursy. W sobotę, 27 listopada, w biegu na 5 km stylem klasycznym mistrzyni olimpijska była druga, a Ewelina znów była trzecią Polką w stawce i ostatecznie uplasowała się na sześćdziesiątej szóstej pozycji. Bieg ukończyło osiemdziesiąt dziewięć zawodniczek.

Jeszcze lepiej naszej juniorce poszło w niedzielę na dystansie 10 km stylem dowolnym. W tych zawodach Marcisz zajęła pięćdziesiątą dziewiątą lokatę. Bieg ukończyło sześćdziesiąt sześć zawodniczek z osiemdziesięciu dziewięciu zgłoszonych do startu. Zwyciężyła Marit Bjoergen, a druga była Justyna Kowalczyk.