Nafta Krosno drużynowym mistrzem województwa

W sobotę, na hali PTS Walter w Rzeszowie, rozegrano Mistrzostwa Województwa w Strzelaniach Pneumatycznych (odległość 10 m), podczas których krośnianie zdobyli 12 medali (4 złote, 2 srebrne, 6 brązowych), a także tytuł klubowego Mistrza Województwa. Indywidualnymi mistrzami województwa zostali: Dawid Wołtosz (PPN40, juniorzy młodsi), Radosław Żywiec (KPN40, juniorzy młodsi), Damian Lutecki (PPN30, młodzicy) oraz Angelika Wityńska (PPN40, juniorki młodsze).

Krośnianie zdominowali konkurencję KPN40 juniorów młodszych. Z 6 punktową przewagą wygrał Radosław Żywiec (372) nad Bartoszem Frankowskim (Walter) i Piotrem Filarem (Nafta). Obaj zdobyli 366 punktów, ale Piotrek trafił mniej wewnętrznych dziesiątek, przez co został sklasyfikowany dopiero na trzeciej pozycji. Piąty wynik (344) w tej kategorii uzyskał Bartosz Grochmal.

W tej samej kategorii wiekowej, ale w konkurencji pistoletowej zwyciężył Dawid Wołtosz (363), tuż za nim znalazł się Rafał Lewicki (Twierdza Przemyśl, 361), a podium uzupełnił Dawid Machaj (Walter, 347). Piąty był Karol Nowak (Nafta). Wśród dziewczyn złoto zdobyła Angelika Wityńska, a srebro Angelika Majkut (obie z Nafty).

Wśród młodzików, mistrzem województwa został Damian Lutecki (PPN30), wicemistrzynią Gabriela Makiel (KPN30), natomiast brązowymi medalistami Damian Folta (KPN30) i Sylwia Pańczyszyn (KPN30). Trzy brązowe medale zdobyli juniorzy: Wioletta Kołucka (KPN40), Natalia Guzik (PPN40) i Piotr Karnasiewicz (KPN60). Czwarte miejsca w tych samych konkurencjach zajęli odpowiednio Patrycja Uliasz, Sandra Maziarz oraz Paweł Jantosz.

W klasyfikacji drużynowej Nafta wyprzedziła MUKS Jedlicze oraz Walter Rzeszów. W pierwszej szóstce znalazły się jeszcze Twierdza Przemyśl, LOK Tarnobrzeg oraz LOK Ropczyce. Wystartowało 11 klubów.

Wypowiedzi zawodników

Dawid Wołtosz: Na hali Waltera strzelało mi sie przyjemnie, cieszę się z wyniku i z tego ze pokonałem swoich największych rywali. Kolejny tytuł mistrza województwa nie zwalnia mnie z dalszej pracy nad wynikami i mam nadzieje, ze następne starty będą jeszcze lepsze.

Radosław Żywiec:
Cieszę się ze złotego medalu, mimo że po ostatnim starcie w Krakowie wcale się tego nie spodziewałem. Dziś strzeliłem sobie życiówkę, zaczynam strzelać coraz częściej wyniki na drugą klasę sportową, mam nadzieje że utrzymam formę podczas kwalifikacji i finału Olimpiady Młodzieży w Warszawie. (w lipcu przyp. autor).

Piotr Karnasiewicz: Cieszę się, że zdobyłem kolejny medal z mistrzostw województwa, co prawda mogłem mieć wyższy wynik, ale ze względu na awarię swojego, strzelałem z pożyczonego karabinu. Chciałbym podziękować trenerowi Waltera za uprzejmość. Złoto i srebro było raczej poza moim zasiegiem, ale lepiej czuję się na dystansie 50m, dlatego też liczę, że w Przemyślu zajmę wyższe miejsce.