KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

III Krośnieńska Szkolna Liga Szachowa - IV Turniej

Nienaganna technika gry, realizacja przewagi, niespodziewane ataki i zwroty taktyczne, błyskawiczny refleks i spryt szachowy. Taki obraz gry zobaczyliśmy na Sali  Teatralnej  Szkoły Podstawowej Nr 6 w Krośnie. III Krośnieńska Szkolna Liga Szachowa okazuje się jedną z najlepszych lig szkolnych w kraju. Przy wsparciu finansowym Gminy Krosno i umiejętnościom działaczy Krośnieńskiego Klubu Szachowego „Urania” tak przebiega jedna z ciekawszych i cyklicznych imprez szachowych a poziom tej ligi ciągle rośnie.

REKLAMA


IV  Turniej III Krośnieńskiej Szkolnej Ligi Szachowej  odbył się 23 września 2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Krośnie. Grano systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, po 15 min. dla zawodnika, kojarzenie komputerowe. Udział  wzięło 53 uczniów krośnieńskich szkół. W  turnieju triumfował  Patryk Mrozowski przed Mateuszem Kałwikiem, Jakubem Gazdą, Mateuszem Kustroniem, Arkadiuszem Zajdlem, Maciejem i Jakubem Staroniem, Pawłem Zajdlem i Łukaszem Jasińskim.

alt

Wśród dziewcząt zwyciężyła Anna Winter przed Weroniką Zawiszą, Wiktorią Włoch i Gabrielą Mrozowską. W kategorii klasy I-III chłopców wygrał Mateusz Jamróg  przed Piotrem Krukarem i Dominikiem Gazdą. Wśród dziewczynek triumfowała Izabela  Zawisza przed Marią Grochmal i Julią Kozą.  W klasyfikacji szkół zwyciężyło Gimnazjum 4  w Krośnie przed  SP 6  Krosno, SP 3  Krosno, SP 14 Krosno, SP 1 Krosno, SP 15 Krosno i SP 5 Krosno. Najmłodszym uczestnikiem zawodów byli Patrycja Janocha i Remigiusz Matejicka. Turniej zorganizował Krośnieński Klub Szachowy „Urania”  i  PSZS Krosno.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Partie czołowych zawodników były do końca pasjonujące i decydowały dosłownie sekundy. W drugiej rundzie spotkali się faworyci: Patryk Mrozowski i Arkadiusz Zajdel. Ten drugi może mówić o dużym pechu, gdy w ferworze walki wykonał nieprawidłowe posunięcie skutkujące przegraną a  zegary obydwu zawodników wskazywały w tym momencie po 7 sekund. Poziom zawodów należy uznać za wysoki  i daje nadzieję na wysokie rezultaty naszej młodzieży w finałach wojewódzkich. III Krośnieńska Szkolna Liga Szachowa jest sponsorowana w ramach zadania przez Gminę Krosno. Ligę wsparł  finansowo KPB Krosno oraz Krosglass. Na zakończenie rozdano nagrody, medale i puchary dla najlepszych uczestników  zawodów. Liga miała zapewnioną opiekę instruktorską i obsługę sędziowską.

Do pobrania: Wyniki IV Turnieju III Krośnieńskiej Szkolnej Ligi Szachowej

S. Żyła
Żródło: kkszuraniakrosno.pl
Foto: SportKrosno.pl

  • autor: S. Żyła, SportKrosno.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?