Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Burmistrz Jedlicza nagradza sportowców

Co roku, Burmistrz Gminy Jedlicze przyznaje nagrody dla sportowców, trenerów czy też działaczy sportowych. W tym roku, na podstawie złożonych wniosków, komisja wybrała 6 osób, które swoimi osiągnieciami sportowymi, a także postawą zasłużyły na to wyróżnienie. 23 grudnia br. Burmistrz Gminy Jedlicze wręczył nagrody dla 4 sportowców, trenera oraz działacza sportowego.

REKLAMAW kategorii SPORTOWIEC nagrodzeni zostali:
Dominika Bril – osiąga sukcesy w narciarstwie biegowym. Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, obecnie studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od ponad 10 lat stratuje i odnosi spore sukcesy. W tym roku zdobyła srebrny oraz brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w narciarstwie biegowym w Zakopanem, 1 miejsce w rankingu „Bieg na Igrzyska” – kat. Juniorka A oraz 2 miejsce w rankingu „Pucharu Polski” – kat. Juniorka A . Zawodniczka MUKS "Podkarpacie" Jedlicze.

alt
Od lewej: Robert Gleń – trener, Sławomir Skóra - sportowiec, Dominika Bril - sportowiec, Kamil Haczela - sportowiec, Oliwia Bril - sportowiec, Zenon Wiśniowski- działacz sportowy, Andrzej Piękoś – Dyrektor GOSiR, Zbigniew Sanocki – Burmistrz Gminy Jedlicze

Kolejnym uhonorowanym sportowcem został Sławomir Skóra, zawodnik sekcji kolarstwa górskiego BIKE TEAM Jedlicze, działającej przy GOSiR Jedlicze. W jego karierze sportowej nie brak sukcesów i udanych startów.  Startował w I Pucharze Smoka Łężyny – zajmując 9 m, MTB Nowy Żmigród – 11 m, I Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze – 2 m, Amatorskie Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim Województwa Podkarapckiego – 1 miejsce, MTB Kluszkowiec – 4 m, Puchar Tanowa 6 i 7 m, Cyklokarpaty Gorlice- 6 m, Cyklokarpaty Komańcza- 4 m, Cyklokarpaty Sanok - 4 m.

Oliwia Bril – uczennica I klasy gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu, zawodniczka MUKS "Podkarpacie" Jedlicze. Odnosi sukcesy w narciarstwie biegowym. W zawodach zajmuje czołowe miejsca. W 2011 roku startowała łącznie w 15 zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – 4 i 5 –miejsce, podczas Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów – 4 m. Zdobyła I miejsce w zawodach drużynowych Ringo.

Kamil Haczela – zawodnik MUKS "Podkarpacie" Jedlicze, uczeń V klasy Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu, zawodnik kadry województwa podkarpackiego w narciarstwie biegowym. Mimo swojego młodego wieku nie brakuje mu hartu ducha i zapału do zaciętej rywalizacji sportowej. Tegoroczny srebrny medalista Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zakopanem oraz zdobywca 7 miejsca „Biegu na Igrzyska” w Jakuszycach.

Za każdym sportowcem stoi trener, który motywuje, zagrzewa do walki, potrafi zmobilizować młodych ludzi do wysiłku oraz godnego przyjmowania nie tylko sukcesów, ale i porażek, których na sportowej drodze nie brakuje. Tymi cechami określić można Roberta Glenia, który otrzymał nagrodę w kategorii TRENER. O tym, jakim jest trenerem świadczą sukcesy i medale jego podopiecznych oraz jego własne. Wicemistrz Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego w narciarstwie biegowym, uczestnik Biegu Piastów, Gwarków oraz Lotników.

Zenon Wiśniowski
nagrodzony DZIAŁACZ SPORTOWY od kilkudziesięciu lat związany jest ze sportem. Wieloletni zawodnik w piłce nożnej, siatkowej, zaangażowany w pracę społeczną na rzecz rozwoju kultury fizycznej na terenie Gminy Jedlicze. Pomysłodawca i inicjator wielu imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

Gmina Jedlicze

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj