Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Tkaczyk pływa coraz szybciej. Rekord Polski zaliczony

Od września br. krośnieński pływak Aleksander Tkaczyk trenuje w innym mieście. Ze względu na zmianę miejsca zamieszkania obecnie reprezentuje Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Piętnastka” Bydgoszcz. Rozwija nadal swoje zdolności i talent w tej konkurencji sportowej, poprawia rekordy życiowe, zaczyna pływać na dłuższych dystansach z dużymi sukcesami.

REKLAMABierze udział w przeróżnch zawodach. Ostatnie to Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Poznaniu. Czterodniowe, ważne zawody dla każdego liczącego się sportowca, trwały od 15 do 18 grudnia 2011. 

alt

Padło tam aż 39 rekordów, udział w nich wzięły takie sławy jak Otylia Jędrzejczak, Mateusz Sawrymowicz, Paweł Werner. "MP w pływaniu: 39 rekordów, siedem medali Jędrzejczak".

Alex startował w kilku konkurencjach, także w sztafecie na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym i wraz z zawodnikami swojego klubu (skład sztafety: Dawid Pietrzak, Kacper Knapowski, Aleksander Tkaczyk i Mateusz Żurawicz) ustanowili REKORD POLSKI JUNIORÓW 14 letnich, z czasem 7.58,30  !!!
To wielki wyczyn.

alt

Zobacz: TABELA REKORDÓW POLSKI 25m JUNIORZY 14 lat

W tym samym czasie, w Dębicy podczas Zimowych Mistrzostw Klubu „Bobry” Dębica piękne pływanie pokazała Aleksandra Gorzynik, 10 letnia pływaczka klubu MOSiR „Wodnik” Krosno. Ola jest świetna w stylu klasycznym. Udowodniła to, zdobywając złoto  i srebro na dystansach 50 i 100 m tym stylem, bijąc swoje rekordy życiowe i pozostawiając w tyle starsze koleżanki… wszechstronność sportową pokazała także zdobywając brązowy medal na dystansie 400 m dowolnym.

alt

Pływakom z Krosna życzymy w Nowym Roku wielu sukcesów sportowych, zdrowia, wytrzymałości i wytrwałości. I oczywiście nowych Rekordów. 

Więcej zdjęć i artykułów o tych Mistrzostwach w Poznaniu na: SportoweFakty.pl - PŁYWANIE

Czesław Kandefer

  • autor: Czesław Kandefer

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj