Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno wicemistrzem Karate

14 grudnia w Mielcu odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W turnieju wystąpiła między innymi reprezentacja Klubu Sztuk Walk GARYU z Krosna. Z zawodów powrócili z medalami, a drużynowo zajęli drugie miejsce.

REKLAMAOrganizatorem turnieju był Mielecki Klub Shinkyokushin SAIHA kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 Dan. Sędzią głównym zawodów był Shihan Bogusław Jeremicz 5 Dan.

W turnieju wzięło udział 137 zawodników z 20 klubów, 98 zawodników i 39 zawodniczek, przede wszystkim z rejonu południowego kraju. Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite (walka sportowa) w 25-ciu kategoriach. Łącznie na obu matach stoczono ponad 120 walk zgodnie z wymogami PFKK. Z Klubu Sztuk Walk GARYU Krosno wystartowało 10 zawodników: Jakub Korona, Wojciech Dynowski, Radosław Wolski, Piotr Charzewski, Olgierd Smyka, Dawid Smyka, Adrian Rzeszutek, Krzysztof Krupa, Patryk Przybyła i Paweł Muszyński.

Klub jako sędzia reprezentował sensei Piotr Prajsnar, a sekundantem był sensei Paweł Guzik.
Zgromadzeni na trybunach goście turnieju i licznie przybyli kibice mieli okazję oglądać znakomite pojedynki na macie. Wielu doświadczonych zawodników zachwyciło wspaniałą formą fizyczną i świetnym przygotowaniem technicznym do walki, przez co walki przebiegały w szybkim tempie i niejednokrotnie rozstrzygnięte były przed czasem, poprzez zdobycie punktu wazari lub ippon.  Również najmłodsi zawodnicy stawiający pierwsze kroki w walce sportowej, wykazali się wielką wolą walki i nie szczędzili sił do końca zmagań na macie.

Krośnieńscy zawodnicy KSW GARYU stoczyli zacięte i widowiskowe walki kilkukrotnie stając na podium. Dzięki zdobyciu 3 złotych i 3 srebrnych medali, Krośnieński Klub zajął 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na podium stanęli: Jakub Korona 1 miejsce w Kumite Chłopców - 9 lat; Piotr Charzewski 1 miejsce w Kumite Chłopców 10–11 lat; Krzysztof Krupa 1 miejsce w Kumite Chłopców 16–17 lat; Wojciech Dynowski 2 miejsce w Kumite Chłopców 10-11 lat; Adrian Rzeszutek 2 miejsce w Kumite Chłopców 11-12 lat; Patryk Przybyła 2 miejsce w Kumite Chłopców 14-15 lat.

Bardzo udany start zaliczył Radosław Wolski, który wyeliminował 2 zawodników, w tym bardzo dobrego zawodnika z Kaliningradu, ale z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w walce półfinałowej. Zawodnikom kibicowali koledzy oraz grupa rodziców.

(GARYU), (pd)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj