KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto Szkła Krosno - Polfarmex Kutno. Mecz w środę

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Miasto Szkła Krosno po emocjach związanych z historycznym awansem do czwórki najlepszych drużyn finałowego turnieju o Puchar Polski wraca na parkiet do Krosna.

REKLAMA


Krośnieńscy koszykarze w ostatni weekend napisali nową, piękną kartę krośnieńskiej koszykówki, awansując do czwórki najlepszych zespołów rozgrywanego w Warszawie finałowego turnieju o Puchar Polski.

W piątek (17 lutego) w ćwierćfinałowym spotkaniu Miasto Szkła pokonało drużynę Trefla Sopot 78 -72. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się w tym spotkaniu Chris Czerapowicz, wybrany MVP tego spotkania. Chris zdobył 20 pkt oraz miał 7 zbiórek. Dzielnie sekundowali mu Royce Woolridge (16 pkt), Dino Pita (13 pkt) oraz Dariusz Wyka (9 pkt).

Zwycięstwo nad drużyną Trefla Sopot pozwoliło awansować do grona czterech najlepszych drużyn turnieju. Obok krośnieńskiej drużyny znalazły się w niej mistrz Polski Stelmet Zielona Góra, PGE Turów Zgorzelec oraz Anwil Włocławek. I to właśnie ta ostatnia drużyna była półfinałowym rywalem naszej drużyny.

W sobotę (18 lutego) wieczór przy wsparciu krośnieńskich kibiców, którzy pojechali dopingować Biało-Zielonych w Warszawie, niestety nie udało się pokonać rywali z Włocławka.

Świetny początek meczu drużyny Anwilu, która pozwolił do przerwy zdobyć krośnianom zaledwie 16 pkt, sprawił, że myślenie o występie w finale stało się praktycznie niemożliwe. Jednak świetna czwarta kwarta w wykonaniu krośnian i zbliżenie się jedynie na 6 punktów straty do Anwilu pokazało, że w Krośnie mamy drużynę z wielkim charakterem do walki. W meczu tym klasą dla siebie, po raz kolejny, był zdobywca 24 pkt, Chris Czerapowicz.

Niestety większe doświadczenie w meczach o taką stawkę oraz zapas sił pozwolił drużynie Anwilu opanować boiskową sytuację i pokonać Miasto Szkła Krosno 77-68.

Mimo porażki z Anwilem, występ w półfinałach Pucharu Polski beniaminka jest największym sukcesem krośnieńskiej drużyny. Radość kibiców z występu w czwórce najlepszych drużyn została zmącona przez informację, że Chris Czerapowicz wystąpił po raz ostatni w tym sezonie w biało-zielonych barwach. Czerapowicz przenosi się do Hiszpanii i tam będzie kontynuował swoją karierę w tym sezonie.

W niedzielę wieczór (19 lutego) fanii Miasta Szkła Krosna spotkali się w Klubie K15, aby wspólnie z zawodnikami i sztabem trenerskim oglądać finałowe spotkanie pomiędzy Stelmetem Zielona Góra i Anwilem Włocławek. Spotkanie to było również okazją do pożegnania Chrisa Czerapowicza z fanami. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, autografów i uścisków z sympatycznym Krzyśkiem.

Mecz 22 lutego na krośnieńskiej hali będzie nowym doświadczeniem dla Biało-Zielonych. Zabraknie lidera. - Wierzymy, że drużyna pokaże swój zespołowy charakter i mimo braku Chrisa pokona zajmujący 15 pozycję w ligowej tabeli zespół Polfarmexu Kutno. Nasi środowi rywale to jedną z największych zaskoczeń in minus tego sezonu. Zespół, który rok wcześniej walczył w play-offach, w tym sezonie zawodzi na całej linii. Słaba gra zespołu pociągnęła za sobą zmiany trenera oraz odejścia zawodników - Dardana Berishy oraz Devante Wallace’a. W środowy wieczór liczymy na wsparcia krośnieńskich kibiców. Ich liczna obecność oraz głośny doping na pewno zagrzeją naszych chłopaków do jeszcze lepszej gry. Środowy pojedynek dedykowany jest partnerowi krośnieńskiego klubu firmie Textile Union, która przygotowuje stroje dla naszej drużyny - mówią działacze Krośnieńskiego Klubu Koszykówki.

Podczas meczu nie zabraknie atrakcji dla kibiców - występów MOSiR Fragolin Cheerleaders oraz Kroskoczka - maskotki krośnieńskie zespołu czy też konkursów w przerwie spotkania.

Bądźcie szóstym zawodnikiem "szklanego teamu"!

Miasto Szkła Krosno - Polfarmex Kutno
środa, 22 lutego, godzina 18:00
Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR Krosno, ul. Bursaki 29

Bilety na i pojedynek z zespołem Polfarmexu Kutno można zakupić w biurze klubu (Hala MOSiR przy ul. Bursaki 29) oraz za pośrednictwem serwisu Kupbilet.

hk/red.

  • autor: hk/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?