Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pojedynek Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza już 8 listopada

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Karol Słomka

8 listopada podopieczni Michała Barana podejmą we własnej hali odwiecznego rywala - MKS Dąbrowę Górniczą. Miasto Szkła Krosno, po dwóch dalekich wyjazdach nie ma zbyt wiele czasu aby zregenerować siły i popracować nad błędami, które popełnili w Sopocie i Zielonej Górze.

REKLAMARywalizacja krośnieńsko-dąbrowska w minionym sezonie zakończyła się remisem.

Beniaminek z Podkarpacia skazywany na pożarcie w hali centrum nieoczekiwanie pokonał MKS 81:75. W rundzie rewanżowej podopieczni Dražena Anzulovića zrewanżowali się krośnianom w "Szklanej Twierdzy" wygrywając 79:74.

Oba zespoły spotkały się ze sobą przed sezonem 2017/2018 na turnieju w Krośnie o Puchar Prezydenta Miasta. Był to niezwykle udany turniej dla podopiecznych Jacka Winnickiego. Dąbrowianie zwyciężyli oba pojedynki wygrywając tym samym cały turniej. W starciu z Miastem Szkła Krosno padł wynik 66:77 (15:15, 20:16, 15:23, 16:23). Najskuteczniejszymi zawodnikami naszej drużyny w tym pojedynku byli: JayVaughn Pinkston - 18 pkt., Devante Wallace - 12 pkt. i Jakov Mustapić - 11 pkt.

W MKS-ie świetne zawody rozegrał D.J. Shelton - 21 pkt. i 13 zbiórek oraz Aaron Broussard - 14 pkt. Kilka dni później drużyny ponownie spotkały się w Dąbrowie Górniczej. Tym razem lepsi okazali się krośnianie pokonując gospodarzy 71:59 (18:23, 13:13, 22:16, 18:7).

Wśród "biało-zielonych" brylował Anton Gaddefors - 21 punktów. W zespole MKS-u najwięcej punktów zdobyli: Jakub Parzeński - 14, D.J. Shelton i Bartłomiej Wołoszyn po 12 pkt.

Od lat mecze obu drużyn elektryzują kibiców obu drużyny. W rozgrywkach I, II ligi oraz PLK zespoły Miasta Szkła Krosno i MKS-u Dabrowa Górnicza spotkały się już dwadzieścia pięć razy.

Bilans wygląda następująco:
- spotkania w 2 lidze: Dąbrowa Górnicza - Krosno 6:2,
- spotkania w 1 lidze: Dąbrowa Górnicza - Krosno 7:8,
- spotkania w PLK: Dąbrowa Górnicza - Krosno 1:1.

Która z drużyn wyjdzie zwycięsko z najbliższego pojedynku w Krośnie? Dowiemy się tego w środę (8 listopada).

- Wszystkich Kibiców "Szklanego Teamu" zapraszamy na mecz. Nasi koszykarze potrzebują szóstego zawodnika. Podczas meczu z King Szczecin w krośnieńskiej hali, to właśnie Wasz doping dodał skrzydeł naszym zawodnikom, którzy odrobili sporą stratę do przeciwnika ostatecznie wygrywając pojedynek. Liczymy także na Wasze wsparcie w meczu przeciwko MKS-wi Dąbrowa Górnicza - mówią działacze krośnieńskiej koszykówki.

Najbliższy pojedynek dedykowany jest wieloletniemu partnerowi krośnieńskiego klubu - firmie Eba Sp. z o.o i EVEND. EVEND. To marka polskich automatów vendingowych produkowanych przez EBA Sp. z o.o. - firmę o wieloletniej tradycji produkcji przemysłowej, ugruntowanej pozycji na rynku polskim i zagranicznym, która promuje rozwój i innowacyjną technologię.

Jak zwykle na meczach w Krośnie nie zabraknie atrakcji dla kibiców - występów Fragolin Cheerleaders oraz Kroskoczka - maskotki krośnieńskie zespołu. W przerwie meczu będziecie mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

O dawkę słodkiej energii dla kibiców zadba rodzinna piekarnia - cukiernia Józefa Guzika.

Bilety na pojedynek z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza można zakupić w biurze klubu (Hala MOSiR przy ul. Bursaki 29) oraz za pośrednictwem serwisu www.kupbilet.pl. Ceny biletów: 20 zł - trybuna czerwona; 15 zł - trybuna żółta; 10 zł - bilet ulgowy.

Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza
8 listopada, godz. 18,
Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR Krosno, ul. Bursaki 29.

hk, red.

3 komentarzy

 • Stok

  O tym właśnie mówię to paranoja aby lozyc tyle na tak mało popularny w Polsce i Krośnie sport.
  Wstyd i hańba ze Karpaty tak upadły ale z pustego to Salomon nawet nie naleje.
  Jedyna nadzieja to nowy prezes Karpat.
  Tylko football football góra

  Zgłoś nadużycie Stok poniedziałek, 06, listopad 2017 20:11 Link do komentarza
 • uczciwy krytyk

  Przez tę koszykówkę chłopy w EBA zapierniczają świątek - piątek za najniższą krajową. W dodatku piłkarze Karpat z powodu zmniejszonych do minimum subwencji za niedługo spadną do B-klasy. Na Guzikówce chłopaki z Koniczynki już czekają na derby z Karpatami. ;-D

  Zgłoś nadużycie uczciwy krytyk poniedziałek, 06, listopad 2017 19:27 Link do komentarza
 • Skire

  Dajcie spokoj z ta koszykowka.
  Tylko pilka nozna sie liczy. Nic poza tym.
  Football Football

  Zgłoś nadużycie Skire poniedziałek, 06, listopad 2017 15:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj