Wygrana MOSiR-u w Jarosławiu

Mecz na szczycie, hit 19 kolejki, derby Podkarpacia - tak określano pojedynek lidera - zespołu MOSiR-u Krosno z viceliderem - zespołem Znicza Jarosław, który rozegrany został w środowy (26 stycznia) wieczór w hali w Jarosławiu. Mecz, który już przeszedł do historii, który krośnieńskim kibicom licznie zgromadzonym w hali MOSiR-u sprawił wiele radości, mecz który to podopieczni Ryszarda Żmudy wygrali 86:59.

Krośnianie jak do tej pory nie ponieśli ani jednej porażki w ligowych rozgrywkach i są na dobrej drodze w kierunku zaplecza Tauron Basket Ligi.

Pierwsza kwarta to walka punkt za punkt, zakończona minimalnym zwycięstwem miejscowych 16:14. Druga odsłona to popis gry koszykarzy MOSiR-u. Dobra gra w obronie, szybkie kontrataki i rzutu za 3 punkty spowodowały, że MOSiR odskoczył rywalom na kilkanaście punktów. Ostatecznie na przerwę krośnianie schodzili z 16 punktową przewagą (44:28).

W 3 odsłonie spotkanie nic się nie zmieniło MOSiR silną obroną powstrzymywał koszykarzy Znicza przed oddaniem celnych rzutów i celnie dziurawił kosz przeciwnika powiększając przewagę do 23 punktów. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną krośnian 69:46. Ostatnia odsłona niczym nie różniła się od poprzednich, podopieczni Ryszarda Żmudy skutecznie rzucając powiększali przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła 32 punktów. Zgromadzeni w jarosławskiej hali kibice przecierali oczy ze zdumienia oglądając pogrom swoich ulubieńców w starciu z liderem. Ostatecznie Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno pokonał Znicz Jarosław 86:59.

Znicz Jarosław - MOSiR Krosno 59:86 (16:14, 12:30, 18:25, 13:17)

Znicz: Jakub Musijowski 17 (1x3), Grzegorz Płocica 13 (3x3), Grzegorz Szczotka 7 (1x3), Artur Mikołajko 6 (1x3), Mateusz Gazarkiewicz 4, Sylwester Kus 4, Bartosz Zając 4, Dariusz Wyka 4, Andrzej Urban 0, Bartłomiej Białas 0, Sebastian Dusiło 0, Maciej Cukierda 0.

MOSiR: Piotr Pluta 24 (4x3), Kamil Kamecki 18, Dariusz Oczkowicz 16 (2x3), Kamil Piechucki 12 (3x3), Łukasz Bąk 6, Łukasz Puścizna 3 (1x3), Łukasz Fąfara 3, Michał Baran 2, Sebastian Kamiński 2, Michał Kaczmarek 0.

Sędziowali: Ł.Mucha i K.Sokulski.
Komisarz zawodów: K.Maciejasz.