KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koszykarze zagrali o Puchar Prezydenta

Od piątku do niedzieli (23-25.09.2011), na hali widowiskowo sportowej, odbywał się coroczny turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. W turnieju, poza gospodarzami, zespołem MOSiR-u Krosno, udział wzięli zespoły: Sokoła Łańcut, Polonii Przemyśl, SKK Siedlce.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna - dzień I

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno – MKS Polonia Przemyśl 83:74 (21:12, 22:21, 18:18, 22:23)
W meczu inaugurującym tegoroczny turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna nasz zespół pokonał „Przemyskie Niedźwiadki” 83 : 74.

Warto wspomnieć, że dla nowych zawodników był to debiut przed krośnieńską publicznością (poprzednie mecze kontrolne, których gospodarzami byli krośnianie, odbyły się w hali w Dukli).

alt

W pierwszej piątce MOSiR-u na boisku znaleźli się: Piotr Pluta, Dariusz Oczkowicz, Michał Baran, a także Kamil Gawrzydek i Mariusz Piotrkowski, debiutujący w oficjalnym pojedynku.

W drużynie naszych dzisiejszych przeciwników, zawodnikami rozpoczynającymi spotkanie byli: Miszczuk, Mikołajko, Bal, Mazur oraz Pydych.

Na pierwsze punkty musieliśmy czekać trzy minuty. To „Niedźwiadki” rozpoczęły od prowadzenia, jednak kilka sekund później Mariusz Piotrkowski zapewnił krośnieńskiej drużynie punkty dzięki akcji „2+1”.

Krośnianie już po dziesięciu minutach gry zdołali wypracować dziewięciopunktową przewagę. Po I kwarcie na tablicy widniał wynik 21:12 dla gospodarzy.

Druga kwarta rozpoczęła się celnym trafieniem Macieja Ustarbowskiego. Po rzucie Rafała Partyki, krośnianie prowadzili już 29:14. Dla Przemyśla punktowali wówczas m.in. Zając oraz Pydych. Po rzutach wolnych Piotrkowskiego, Kameckiego oraz Pluty nasza drużyna prowadziła 37:29. W zespole przeciwników prym wiódł Mazur, trafiający zarówno za 2 jak i za 3 punkty.

Na przerwę krośnieńscy zawodnicy schodzili z parkietu, prowadząc 43:33.

Trzecią odsłonę spotkania rozpoczęli Puścizna, Makander, Partyka, Ustarbowski oraz Piotrkowski. Dzięki celnym trafieniom Mikołajki, Miszczuka oraz Bala, goście zniwelowali straty do 6 punktów. Wówczas trener Ryszard Żmuda wziął czas, po którym - znany przede wszystkim z „trójek” - Łukasz Puścizna zwiększył przewagę krośnian. Po chwili biało-zieloni prowadzili już 51:42. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 61:51.

W ostatniej odsłonie to Dariusz Oczkowicz trafił zza linii 6,75 m, jednak dzięki celnym rzutom wolnym Mikołajki i Mazura, skutecznym akcjom Musijowskiego oraz „trójkom” Miszczuka, „Przemyskie Niedźwiadki” doprowadziły do remisu (70:70). Wówczas Piotr Pluta wziął sprawy w swoje ręce, trafiając kolejno za 2 i 3 punkty. Skutecznie zagrał także Oczkowicz - gospodarze prowadzili już 79:74. Spotkanie zakończyło się wynikiem 83:74, dzięki czemu krośnianie zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w turnieju.

MOSiR: Ustarbowski 14, Pluta 13, Oczkowicz 11, Piotrkowski 10, Kamecki 8, Baran 7, Makander 7, Gawrzydek 5, Partyka 5, Puścizna 3.
Polonia: Miszczuk 20, Mazur 18, Mikołajko 13, Zając 7, Bal 6, Pydych 6, Musijowski 4.

PTG Sokół Łańcut - SKK Siedlce 76:78 (24:13, 14:22, 15:18, 23:25)

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Sokoła Łańcut i SKK Siedlce. Na parkiecie mogliśmy podziwiać m.in. Adriana Czerwonkę, który w poprzednim sezonie pomógł krośnieńskiej drużynie awansować na zaplecze ekstraklasy.

Pierwsze piątki: Pisarczyk, Dubiel, Hałas, Klima, Szurlej (Sokół);
Sulima, Przybylski, Basiński, Kowalczuk, Nędzi (SKK).

Pierwsza kwarta zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Mistrzów Podkarpacia (24:13), jednak sieldczanie konsekwentnie odrabiali straty. Po trzech kwartach na tablicy widniał remis 53:53.

Zawodnicy byli mocno zaangażowani zarówno w grze ofensywnej jak i defensywnej, na co wskazuje liczba przewinień - aż sześciu zawodników musiało opuścić parkiet przed końcem spotkania. Decydujące role odegrali w tym meczu: Przybylski i Czerwonka (SKK) oraz Klima, Pisarczyk i Wilczek (Sokół).

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna - dzień II

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno – SKK Siedlce 81:67 (24:19, 17:12, 18:15, 22:21)

W drugim dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna krośnieńscy zawodnicy zmierzyli się z drużyną siedlczan.

W pierwszej kwarcie na boisku pojawili się: Baran, Pluta, Oczkowicz, Ustarbowski i Gawrzydek (KKK) oraz Basiński, Sulima, Czerwonka, Nędzi i Kowalczuk (SKK).

Na samym początku spotkania, po jednym celnym rzucie wolnym i dwupunktowej akcji Adriana Czerwonki, to goście objęli prowadzenie 3:0. W szeregach gospodarzy pierwsze punkty zdobył Kamil Gawrzydek, któremu wtórował Michał Baran. Dzięki skutecznym akcjom Ustarbowskiego, Makandera oraz - grającego w poprzednim sezonie w Krośnie - Czerwonki, po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 24:19.

Drugą odsłonę spotkania rozpoczął Baran, celnie trafiając zza linii 6,75 m. Wtórowali mu Kamecki, Piotrkowski, Oczkowicz oraz Pluta. W szeregach gości punkty zdobywali kolejno: Czyż, Basiński i Sulima. Po dwupunktowej akcji Rafała Partyki, krośnianie prowadzili już dziesięcioma punktami (41:31). Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Trzecia kwarta to przede wszystkim trzypunktowe rzuty Pluty i Barana. W drużynie siedlczan punkty zdobywali kolejno Przybylski oraz Kowalczuk. Po skutecznych akcjach Makandera i Partyki gospodarze prowadzili już 59:46. Jak się później okazało, utrzymali tę przewagę do końca spotkania.

W ciągu ostatnich dziesięciu minut meczu celnymi trafieniami popisywali się Piotrkowski i Pieloch. Na parkiecie pojawił się także Sebastian Kamiński, jedyny krośnianin w zespole biało-zielonych. Mimo skutecznych rzutów za trzy punkty Basińskiego i Sulimy, siedlczanie nie zdołali odrobić strat. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, dla których jest to już drugie zwycięstwo w turnieju.

MOSiR: Baran 17, Makander 13, Pluta 9, Partyka 8, Kamecki 8, Piotrkowski 8, Pieloch 6, Ustarbowski 5, Oczkowicz 4, Gawrzydek 3, Puścizna 0, Kamiński 0;
SKK: Czerwonka 16, Basiński 15, Sulima 13, Przybylski 13, Kowalczuk 4, Warecki 2, Czyż 2, Nędzi 1, Kotwicki 1, Bal 0;

MKS Polonia Przemyśl – PTG Sokół Łańcut 78:96 (22:27, 24:28, 11:31, 21:10)

W pierwszym meczu drugiego dnia Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna na parkiecie pojawiły się drużyny PTG i Polonii. Zawodnicy z Łańcuta wypracowali sobie dziewięciopunktową przewagę już w pierwszej połowie. Znacznie powiększyli ją w trzeciej kwarcie. Jak się później okazało, to wystarczyło, by wysoko pokonać „Przemyskie Niedźwiadki”.

MKS: Miszczuk 13, Mazur 11, Machowski 9, Musijowski 8, Pydych 7, Sołtysiak 6, Bal 6, Cukierda 6, Kindlik 5, Mikołajko 4, Gwiazdoń 3, Zając 0;
PTG: Wilczek 26, Hałas 16, Klima 14, Pisarczyk 10, Chromicz 9, Dubiel 9, Jeger 5, Fortuna 4, Bogdanowicz 2, Balawender 1;

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna - dzień III

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno – PTG Sokół Łańcut 62:70 (9:29, 20:12, 13:13, 20:16)

W ostatnim meczu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna gospodarze zmierzyli się z aktualnymi Mistrzami Podkarpacia – zawodnikami Sokoła Łańcut. Był to pojedynek, który miał przesądzić o tym, kto zdobędzie trofeum i zakończy turniej jako jedyna niepokonana drużyna.

W pierwszych piątkach na boisku pojawili się: Oczkowicz, Baran, Pluta, Ustarbowski i Gawrzydek (MOSiR) oraz Hałas, Klima, Fortuna, Pisarczyk i Wilczek (Sokół).

Spotkanie rozpoczęło się dominacją przyjezdnych, którzy po celnych rzutach Klimy, Hałasa i Pisarczyka prowadzili już 11:0. Złą passę przełamał Makander, który otworzył wynik dla biało-zielonych. Goście konsekwentnie powiększali swoją przewagę - za dwa trafiali kolejno: Wilczek, Dubiel oraz Bogdanowicz. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:9 na korzyść zawodników z Łańcuta.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się akcją „2+1” Kamińskiego. Kolejne „oczka” zdobywali: Piotrkowski,  Makander oraz Puścizna. W drużynie Mistrzów Podkarpacia dominowali Wilczek i Klima. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 29:41.

Trzecia kwarta to m.in. celne rzuty Pluty i Kameckiego. W zespole Sokoła „za trzy” regularnie trafiali Hałas oraz Pisarczyk. Z parkietu musiał zejść Fortuna, mający na koncie 5 przewinień. Mimo tego, goście utrzymali wypracowaną wcześniej przewagę, kończąc kwartę na swoją korzyść  54:42.

W ostatniej części meczu zza linii 6,75 m trafiali Makander oraz Pieloch, punkty zdobywali także: Pluta, Baran, a w drużynie gości:  Dubiel, Klima i Wilczek. Mimo wielu okazji do zniwelowania strat, gospodarze nie popisali się skutecznością z rzutów wolnych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 70:62 dla Mistrzów Podkarpacia, którzy zostali tym samym zwycięzcami całego turnieju.

MOSiR: Makander 13, Piotrkowski 11, Kamecki 11, Pluta 10, Pieloch 6, Gawrzydek 4, Kamiński 3, Puścizna 2;
PTG: Wilczek  15, Klima 15, Hałas 12, Dubiel 11, Pisarczyk 8, Fortuna 7, Bogdanowicz 2;

MKS Polonia Przemyśl – SKK Siedlce 83:78

Pojedynek pomiędzy drużynami MKS-u i SKK nie decydował o tym, kto zdobędzie Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Mimo tego, zawodnicy zaprezentowali wyrównaną walkę – po pierwszej połowie na tablicy widniał remis 45:45. Wyróżniającymi się graczami byli: Mazur oraz Miszczuk (MKS), a także Kowalczuk, Nędzi i Basiński (MKS). Spotkanie zakończyło się wynikiem 83:78 i zwycięstwem „Przemyskich Niedźwiadków”, którzy w końcowej klasyfikacji turnieju zajęli III miejsce.

MKS: Mazur 30, Miszczuk 14, Mikołajko 11, Pydych 11, Sołtysiak 11, Bal 4, Musijowski 2;
SKK: Kowalczuk 22, Nędzi 16, Basiński 15, Czerwonka 13, Czyż 8, Kotwicki 4;