KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - MOSiR Krosno

10 grudnia, w ramach kolejnej kolejki  rozgrywek na zapleczu ekstraklasy, drużyna Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno podejmowała na wyjeździe zespół Sudetów Jelenia Góra. Górą okazali się goście, którzy triumfowali 60:50.

Dla biało-zielonych było to drugie zwycięstwo w dotychczas rozegranych pojedynkach, pierwsze na parkiecie rywala. W inauguracyjnej kwarcie na boisku pojawili się: Kozak, Bukowiecki, Wilusz, Niesobski, Winciel (Sudety) oraz Partyka, Oczkowicz, Pluta, Kamecki i Piotrkowski (MOSiR).

Wynik otworzył kapitan krośnieńskiej drużyny, Piotr Pluta, wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych. Po chwili, po celnej dobitce Niesobskiego, to gospodarze prowadzili 2:1. Drużyny często wymieniały się prowadzeniem. Raz jedni, raz drudzy zdobywali punkty. Dzięki skutecznym akcjom Niesobskiego i Wilusza to jeleniogórzanie zeszli z parkietu z niewielkią przewagą na koncie. W krośnieńskiej drużynie dobrze spisywał się m. in. Kamil Kamecki. Po dziesięciu minutach gry było 14:13.

Na przestrzeni całej drugiej odsłony meczu, to krośnianie pokazali się z lepszej strony, bowiem zdołali wypracować sobie pięciopunktową przewagę. Gospodarze często tracili piłkę, a w szeregach gości z świetnej strony pokazał się Damian Pieloch, który zdobył wówczas 7 punktów, trafiając celnie zarówno za 2 jak i za 3 punkty. Po pierwszej połowie spotkania biało-zieloni prowadzili 28:23.

Trzecia kwarta upłynęła pod znakiem konsekwentnego powiększania przewagi przez krośnieńskich graczy. Przez moment wynosiło ono już 12 punktów. Na parkiecie wyróżniał się Pluta, oddający rzuty zarówno za 2 punkty, jak i zza linii 6,75m. Punktowali także Oczkowicz i Piotrkowski, a w szeregach gospodarzy brylował przede wszystkim Niesobski. Po trzydziestu minutach walki podopieczni Dusana Radovica prowadzili 44:34.

Jak się później okazało, przyjezdni nie roztrwonili wypracowanej mozolnie przewagi. W ciągu ostatnich dziesięciu minut na linii rzutów wolnych nie mylił się Pluta, kolejne oczka zapisał na swoim koncie także Pieloch. Spotkanie zakończyło się wynikiem 60:50 dla MOSiR-u.

Sudety Jelenia Góra - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 50:60 (14:13, 9:15, 11:16, 16:16)
Sudety Jelenia Góra: P. Minciel 12, O. Bukowiecki 11 (1), J. Wilusz 10, Ł. Niesobski 10, T. Maryniewski 3 (1), M. Kozak 2, M. Kołtun 2
MOSiR Krosno: P. Pluta 21 (2), D. Pieloch 12 (2), M. Piotrkowski 11 (2), K. Kamecki 6, R. Partyka 5 (1), D. Oczkowicz 5 (1), Ł. Puścizna 0, S. Kamiński 0