MOSir Krosno - SIDEn Toruń

W środę, 8 lutego br., w krośnieńskiej hali odbył się pojedynek między dwoma beniaminkami I ligi koszykówki mężczyzn. Tym razem rywalami gospodarzy byli zawodnicy Polskiego Cukru SIDEn Toruń. Mimo wysokiej skuteczności w pierwszej kwarcie, biało-zielonym nie udało się wyjść z tego meczu zwycięsko. Po czterdziestu minutach na tablicy widniał wynik 69:82. Dla gości było to 10 zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza kwarta wskazywała na to, iż krośnianie zdołają przełamać fatalną serię i w końcu odniosą zwycięstwo. Podopieczni Dusana Radovica aż pięciokrotnie trafili zza linii 6,75. W ciągu pierwszych dziesięciu minut meczu Marcin Salamonik zdobył aż 14 „oczek”. Gospodarze szybko odskoczyli swoim rywalom, po dźwięku syreny kończącej tę część spotkania prowadzili już 31:17.

Dominacja biało-zielonych nie zniechęciła torunian do dalszej walki. W zespole Dusana Radovica zdecydowanie spadła skuteczność, a dzięki dobrej grze Lewandowskiego i Żytki goście tracili do krośnian zaledwie pięć  punktów (43:38).

Na początku trzeciej kwarty najbardziej widocznym zawodnikiem na parkiecie był Przemysław Lewandowski. Dzięki celnym rzutom tego gracza, torunianie tracili do krośnian zaledwie jeden punkt. Na moment biało-zieloni powiększyli swoją przewagę punktową. Za trzy trafił Oczkowicz, a na linii rzutów wolnych nie mylił się Salamonik. To jednak nie wystarczyło. Niespełna cztery minuty przed końcem tej odsłony Jarecki doprowadził do pierwszego w meczu remisu. Po trzydziestu minutach gry goście prowadzili 62:57. Jak się później okazało, krośnianie nie zdołali już odzyskać prowadzenia. Konsekwentna gra torunian i nieskuteczne akcje biało-zielonych spowodowały, że górą okazali się goście, którzy zwyciężyli 82:69.

MOSiR: Salamonik 26, Oczkowicz 14, Piotrkowski 9, Partyka 8, Nowak 4, Baran 3, Nitsche 3, Pieloch 2, Pluta 0, Kołtun 0, Neumann 0.