KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koszykarze MOSiR zwycięzcą turnieju

 

W ostatnim dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna zmierzyły się dotąd niepokonane drużyny, gospodarzy- PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno oraz beniaminka II ligi – GKS-u Tychy.

REKLAMAGoście tak jak w sobotnim meczu przeciwko PTG Sokołowi Łańcut rozpoczęli mecz bez kompleksów nad wyżej notowanym rywalem. Po kilku minutach gry na tablicy widniał wynik 2:7 dla Tyszan. PO czasie jaki wziął trener Krośnian, Dusan Radovic, gospodarze szybko zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie 12:9. Dalsza część 1 kwarty to wymiana ciosów z obu stron, zawodnicy obu zespołów na zmianę dziurawili kosz rywala.

alt

Ostatecznie 1 kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem MOSiR-u Krosno 22:21. W drugiej odsłonie Krośnianie stanęli bardzo wysoko w obronie nie pozwalając rozgrywającemu GKS-u na szybkie rozegranie akcji. Mocna obrona połączona z szybkim kontratakiem była na tyle skuteczna, że rywale w tym okresie gry rzucili podopiecznym Dusana Radovica tylko 4 punkty.

Druga kwarta zakończyła się wynikiem 46:25 dla gospodarzy. Po zmianie stron oba zespoły początkowo nie potrafiły skutecznie zakończyć akcji koszem, stąd niski wynik kolejne odsłony 13:8 i wynik na tablicy 59:33 dla Krośnian.

alt

Ostatnia kwarta pojedynku to popis gospodarzy którzy z akcji na akcję powiększali przewagę ostatecznie pokonując zespół GKS-u Tychy 84:43. Tym samym nasz zespół wygrał Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Drugie miejsce nieoczekiwanie zajął beniaminem II ligi, zespół GKS-u Tychy a trzecie zespół Sokoła Łańcut. W dniu dzisiejszym w drużynie MOSiR-u nie zagrał Łukasz Paul, który odpoczywał na ławce rezerwowych.

PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno - GKS Tychy 84:43 (22:21, 24:4, 13:8, 25:10)

Punkty dla MOSiR-u zdobyli:
Nowak 18, Salamonik 15, Łączyński 11, Partyka 9, Pisarczyk 8, Pluta 7, Szurlej 6, Oczkowicz 5, Bołd 3, Adamczewski 2.
 
Punkty dla GKS-u zdobyli:

Olczak 12, Lemański 10, Remin 7, Bzdyra 6, Małek 4, Markowicz i Kaczmarski po 2.

Tabela końcowa turnieju:

  • PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno
  • GKS Tychy
  • PTG Sokół Łańcut

(kosz.info)

  • autor: kosz.info

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?