Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Rekordowa liczba uczestników na "Biegu Sokoła"

Rekordowa liczba uczestników na "Biegu Sokoła" Fot. PWSZ Krosno

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie wraz z AZS PWSZ była organizatorem III Festiwalu Biegowego, który odbył się 14 kwietnia na terenie Kampusu Politechnicznego. W III Biegu Sokoła padł rekord uczestników. Festiwalowi towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz poszkodowanego siatkarza.

REKLAMAW ramach Festiwalu Biegowego w godzinach przedpołudniowych odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół w Sztafetowych Biegach Przełajowych, natomiast po południu III Bieg Sokoła im. Stanisława Rabiasza o Puchar JM Rektora PWSZ w Krośnie pod hasłem "Pobiegnij dla Bartosza".

W tym roku w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół wzięło udział 500 dzieci i młodzieży z 50 szkół województwa podkarpackiego. Natomiast w III Biegu Sokoła padł rekord uczestników. Wzięło udział 353 zawodników.

ZOBACZ FOTORELACJĘ: III Bieg Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza 2015! oraz Mistrzostwa województwa podkarpackiego w sztafetowych biegach przełajowych 2015.

Dla uczestników mistrzostw organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję, którą była możliwość poćwiczenia z najlepszymi studentami, a zarazem zawodnikami znanych klubów ekstraligowych i pierwszoligowych. Gościnnie wystąpili również piłkarze ręczni SPR Tarnów.

Ta edycja biegu odbyła się pod hasłem "Pobiegnij dla Bartosza". Bartosz Wojtal to siatkarz AZS PWSZ Karpaty Krosno i student PWSZ w Krośnie, który poszkodowany został w wypadku samochodowym.

Celem trzeciej edycji Biegu Sokoła było upamiętnienie osiągnięć znanego i lubianego dra inż. Stanisława Rabiasza, promocja celów Sokoła i aktywnego stylu życia.

W rywalizacji znakomicie zaprezentowali się pracownicy uczelni z JM Rektorem prof. dr hab. Grzegorzem Przebindą, który uplasował się na wysokim 54. miejscu z wynikiem 23:03. Puchary i okolicznościowe dyplomy wręczali JM Rektor prof. Grzegorz Przebinda i kanclerz Franciszek Tereszkiewicz.

W klasyfikacji drużynowej kierunków na pierwszym miejscu uplasował się kierunek Mechanika i budowa maszyn, drugie miejsce zajęło Wychowanie fizyczne, a trzecie miejsce Pielęgniarstwo.

Pracownicy i studenci Kierunku Rolnictwo przygotowali w ramach kuchni biegacza ciasteczka energetyczne, których podstawę stanowią płatki owsiane i suszone bakalie. Przekąska powysiłkowa bogata w węglowodany, spożyta do pół godziny po biegu to kluczowy element regeneracji organizmu. Koło Wolontariatu Studenckiego zorganizowało "Zakręconą akcję dla Bartka", czyli zbiórkę nakrętek.

W organizację Festiwalu Biegowego zaangażowani byli studenci III roku Wychowania fizycznego i wolontariusze. Opiekę medyczną zapewnili studenci pielęgniarstwa. Studenci Rolnictwa i Towaroznawstwa dostarczyli wypieki i napoje energetyczne.

Więcej informacji dla osób, które chcą pomóc poszkodowanym siatkarzom znajdziecie - tutaj.

Do akcji "Pobiegnij dla Bartosza" przyłączyli się sponsorzy: Nowy Styl Group, Kasy Stefczyka  Oddział Krosno, PZU, Woda Mineralna Rzeszowianka, Zakład Budowlano-Remontowy Later w Rymanowie, Invest Profil, Konsorcjum Olejów Przepracowanych Organizacja Odzysku S.A. - Jedlicze, Piekarnia Janusz Frydrych, Stołówka Kasyno Family, Biuro Handlowe "IMPAK - PIRÓG", Pracownik PWSZ.

pwsz/pd
Fot. PWSZ Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj