KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rekordowa liczba uczestników na "Biegu Sokoła"

Rekordowa liczba uczestników na "Biegu Sokoła" Fot. PWSZ Krosno

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie wraz z AZS PWSZ była organizatorem III Festiwalu Biegowego, który odbył się 14 kwietnia na terenie Kampusu Politechnicznego. W III Biegu Sokoła padł rekord uczestników. Festiwalowi towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz poszkodowanego siatkarza.

REKLAMA


W ramach Festiwalu Biegowego w godzinach przedpołudniowych odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół w Sztafetowych Biegach Przełajowych, natomiast po południu III Bieg Sokoła im. Stanisława Rabiasza o Puchar JM Rektora PWSZ w Krośnie pod hasłem "Pobiegnij dla Bartosza".

W tym roku w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół wzięło udział 500 dzieci i młodzieży z 50 szkół województwa podkarpackiego. Natomiast w III Biegu Sokoła padł rekord uczestników. Wzięło udział 353 zawodników.

ZOBACZ FOTORELACJĘ: III Bieg Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza 2015! oraz Mistrzostwa województwa podkarpackiego w sztafetowych biegach przełajowych 2015.

Dla uczestników mistrzostw organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję, którą była możliwość poćwiczenia z najlepszymi studentami, a zarazem zawodnikami znanych klubów ekstraligowych i pierwszoligowych. Gościnnie wystąpili również piłkarze ręczni SPR Tarnów.

Ta edycja biegu odbyła się pod hasłem "Pobiegnij dla Bartosza". Bartosz Wojtal to siatkarz AZS PWSZ Karpaty Krosno i student PWSZ w Krośnie, który poszkodowany został w wypadku samochodowym.

Celem trzeciej edycji Biegu Sokoła było upamiętnienie osiągnięć znanego i lubianego dra inż. Stanisława Rabiasza, promocja celów Sokoła i aktywnego stylu życia.

W rywalizacji znakomicie zaprezentowali się pracownicy uczelni z JM Rektorem prof. dr hab. Grzegorzem Przebindą, który uplasował się na wysokim 54. miejscu z wynikiem 23:03. Puchary i okolicznościowe dyplomy wręczali JM Rektor prof. Grzegorz Przebinda i kanclerz Franciszek Tereszkiewicz.

W klasyfikacji drużynowej kierunków na pierwszym miejscu uplasował się kierunek Mechanika i budowa maszyn, drugie miejsce zajęło Wychowanie fizyczne, a trzecie miejsce Pielęgniarstwo.

Pracownicy i studenci Kierunku Rolnictwo przygotowali w ramach kuchni biegacza ciasteczka energetyczne, których podstawę stanowią płatki owsiane i suszone bakalie. Przekąska powysiłkowa bogata w węglowodany, spożyta do pół godziny po biegu to kluczowy element regeneracji organizmu. Koło Wolontariatu Studenckiego zorganizowało "Zakręconą akcję dla Bartka", czyli zbiórkę nakrętek.

W organizację Festiwalu Biegowego zaangażowani byli studenci III roku Wychowania fizycznego i wolontariusze. Opiekę medyczną zapewnili studenci pielęgniarstwa. Studenci Rolnictwa i Towaroznawstwa dostarczyli wypieki i napoje energetyczne.

Więcej informacji dla osób, które chcą pomóc poszkodowanym siatkarzom znajdziecie - tutaj.

Do akcji "Pobiegnij dla Bartosza" przyłączyli się sponsorzy: Nowy Styl Group, Kasy Stefczyka  Oddział Krosno, PZU, Woda Mineralna Rzeszowianka, Zakład Budowlano-Remontowy Later w Rymanowie, Invest Profil, Konsorcjum Olejów Przepracowanych Organizacja Odzysku S.A. - Jedlicze, Piekarnia Janusz Frydrych, Stołówka Kasyno Family, Biuro Handlowe "IMPAK - PIRÓG", Pracownik PWSZ.

pwsz/pd
Fot. PWSZ Krosno

  • autor: pwsz/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?