KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie ruszają nocne wycieczki biegowe "W pogoni za mrokiem"

W Krośnie ruszają nocne wycieczki biegowe "W pogoni za mrokiem" Fot. "W pogoni za mrokiem"

Brak czasu nie pozwala na długie treningi, a nogi błagają o kilometry? Rozwiązanie jest proste! Rusz w biegową przygodę, gdy całe miasto pogrąża sen!

REKLAMA


Większość biegaczy amatorów zawody sportowe traktuje, jak spotkanie towarzyskie i pretekst do wspólnego przebiegnięcia trasy biegu. Dla sporej grupy wyzwaniem jest pokonanie samego dystansu, a sam czas pokonania trasy nie ma znaczenia.

- Obecnie mamy wysyp imprez masowych: ultramaratony, maratony czy biegi górskie. Na wszystkie są chętni, których nie odstrasza nawet bardzo wysokie wpisowe mające się nijak do usługi oferowanej przez organizatorów. Bum trwa mniej więcej trzeci rok... niektórzy amatorzy biegania szukają alternatywy dla imprez masowych. Sami organizują biegi, nawet te na dystansie ultra... i tu właśnie wkracza impreza "W pogoni za mrokiem" - mówi Paweł Duda, pomysłodawca akcji "W pogoni za mrokiem".

"Szlakiem Zemsty"
Pierwsza biegowa impreza już w piątek, 12 lutego. Bieg wystartuje o godzinie 21:00 spod zamku Kamieniec.

- Ruszamy w nocną przygodę 25 kilometrowym szlakiem, na którym spodziewać się można odwiedzin duchów cześnika Macieja Raptusiewicza czy rejenta Milczka. Góry, lasy, mrok, w tle piękna panorama Krosna... - dodaje Paweł Duda.

Bieg poruszał się będzie zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Obowiązkowe są odblaski i oświetlenie. - Wspólnie startujemy i wspólnie kończymy, jednym słowem trasę pokonujemy tempem spacerowym najsłabszego zawodnika. Przy większej grupie dzielimy się na dwa zespoły, szybszy i wolniejszy - dodaje Duda.

Zobacz trasę biegu w endomondo: W pogoni za mrokiem I


Źródło: Endomondo

Nocne wycieczki biegowe organizowane będą cyklicznie. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Dołącz do wydarzenia: SZLAKIEM ZEMSTY

red.

 • autor: red.

5 komentarzy

 • king

  Bieg to zdrowie, ale odcinek po drodze głównej , krętej w lesie nocą bezpieczny nie jest. Proponuje uczestnikom oświetlenie rowerowe, bo same odblaski to mało.

  Zgłoś nadużycie king poniedziałek, 08, luty 2016 19:15 Link do komentarza
 • RedakcjaKC

  @witek, nikt nie usuwa komentarzy :)

  Zgłoś nadużycie RedakcjaKC poniedziałek, 08, luty 2016 17:55 Link do komentarza
 • witek nie usuwajcie komentarzy

  A organizatorzy nie zerżnęli nieco fabuły z biegów Zemsta, które odbyły się w zeszłym roku? Start na Odrzykoniu, Rejent, Cześnik..

  Fajnie, że impreza za darmo, ale organizatorzy postarali się o jakieś zabezpieczenie na drodze? Bieganie nocą w grupie po drodze wojewódzkiej... Trzeba by mieć zgodę na wykorzystanie pasa drogowego.

  Zgłoś nadużycie witek nie usuwajcie komentarzy poniedziałek, 08, luty 2016 16:49 Link do komentarza
 • witek

  A organizatorzy nie zerżnęli nieco fabuły z biegów Zemsta, które odbyły się w zeszłym roku? Start na Odrzykoniu, Rejent, Cześnik..

  Fajnie, że impreza za darmo, ale organizatorzy postarali się o jakieś zabezpieczenie na drodze? Bieganie nocą w grupie po drodze wojewódzkiej... Trzeba by mieć zgodę na wykorzystanie pasa drogowego...

  Zgłoś nadużycie witek poniedziałek, 08, luty 2016 16:48 Link do komentarza
 • wolf

  Jakiś rzeźnik układał trasę - ale trzymam kciuki fajna traska

  Zgłoś nadużycie wolf poniedziałek, 08, luty 2016 16:20 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?