KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sprawdź się w nowym cyklu biegów górskich. Już w niedzielę rusza "Krosno biega"

20 marca wystartuje pierwsza edycja biegów górskich "Krosno biega". W Węglówce zaplanowano 7-kilometrowy bieg "Wiosenny Nafciarz". Na błotnistej trasie przebiegającej przez Królewską Górę może wystartować nawet 100 zawodników!

REKLAMA


Impreza jest kontynuacją i jednocześnie rozszerzeniem ubiegłorocznego cyklu biegów górskich "Zemsta". Meta tamtych zawodów zlokalizowana była na zamku w Odrzykoniu.

Tegoroczna odsłona zawodów to 9 biegów w najpiękniejszych okolicach Krosna. Trasy zlokalizowane są w najbardziej urokliwych zakątkach Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Kolejne rundy rozgrywane będą co miesiąc, od marca do listopada. Zaplanowano różne trasy, 500-metrowy bieg alpejski na wyciągu narciarskim w Czarnorzekach, 6 czy 7-kilometrowe trasy na zboczach Królewskiej Góry aż do 12-kilometrowego wyścigu, którego trasa wiedzie oprócz Królewskiej Góry również przez Suchą Górę.

Na trasy mogą ruszyć także zawodnicy i zawodniczki Nordic Walking, którzy będą osobno klasyfikowani. Na koniec zmagań, na podstawie 6 najlepszych startów, zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy w kategorii OPEN oraz kategoriach wiekowych.

Aby przyspieszyć regenerację zawodników po biegu, Restauracja Posmakuj Krosno przygotowała już specjalne menu posiłków wydawanych na mecie wszystkim uczestnikom.

Zróżnicowane trasy i nieprzewidywalne warunki atmosferyczne sprawiają, że ciężko jest przewidzieć wyniki rywalizacji, która dzięki temu będzie ciekawa. Na wszystkich czekają piękne i wymagające trasy oraz mnóstwo dobrej zabawy i rywalizacji - to jedyny pewnik "Krosno biega".

Zapisy w formie elektronicznej dostępne są na stronie www.krosnobiega.pl oraz tuż przed biegiem, w biurze zawodów.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Ultra, która serdecznie zaprasza do udziału.

fu/tj

  • autor: fu/tj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?