Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Anita Włodarczyk w Krośnie!

W najbliższą sobotę (1 października) na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bursaki w Krośnie gościć będzie Mistrzyni i Rekordzistka Świata w rzucie młotem – Anita Włodarczyk. W programie konkurs rzutu młotem!

REKLAMASpotkanie oraz wspólna rozgrzewka i bieganie z Anitą Włodarczyk rozpocznie się około godziny 9:30. Następnie przewidziano pokaz rzutu młotem oraz konkurs w rzucie młotem dla tych, którzy chcą spróbować swoich umiejętności.

alt

Anita Włodarczyk to uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie, podczas których uplasowała się na szóstym miejscu. Mistrzyni świata z 2009 roku oraz brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2010. Zwyciężała w drużynowych Mistrzostwach Europy (2009) oraz dwukrotnie w zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych (2008 i 2009). Podczas mistrzostw świata w Berlinie, w sierpniu 2009, wynikiem 77,96 ustanowiła rekord świata i aktualny rekord czempionatu. Rekord życiowy: 78,30 (6 czerwca 2010, Bydgoszcz) – rezultat ten jest byłym rekordem świata i Europy oraz aktualnym rekordem Polski. 2 września 2009 została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W mistrzostwach Europy w Barcelonie (2010) zdobyła brązowy medal,

alt
Stadion lekkoatletyczny - ul. Bursaki

Spotkanie z Anitą Włodarczyk zapowiadano już 17 września, podczas otwarcia stadionu lekkoatletycznego. Zapowiedział je Marcin Majewski, krośnianin znany ze sportowych programów TVN. - 1 października ten stadion będzie gościł Anitę Włodarczyk była rekordzistka świata, była mistrzyni świata w rzucie młotem. Będzie można przyjść, porozmawiać z Anitą, dotknąć młota – mówił Marcin Majewski podczas uroczystego otwarcia obiektu.

alt
Marcin Majewski, krośnianin znany ze sportowych programów TVN

O samym stadionie i wizycie Anity mówił też wiceprezydent Krosna, Bronisław Baran:
- Na pewno jest stadionem pełnowymiarowym i można na nim wykonywać wszystkie dyscypliny lekkoatletyczne – podkreślał zastępca prezydenta - Reguła otwartości jest tutaj nadrzędna. Celem powstania tego obiektu było jego służenie mieszkańcom. Do południa będą odbywały się zajęcia w ramach lekcji w-fu dla dzieci i młodzieży, a popołudniu z obiektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. Staramy się organizować przyjazdy znanych sportowców do Krosna, jak np. Anity Włodarczyk, aby zachęcić młodych – i nie tylko – do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych. – dodał wiceprezydent.

alt
Wiceprezydent Miasta Krosna - Bronisław Baran

W skład stadionu wchodzi: boisko z trawy naturalnej (100x64 m), bieżnia okólna sześciotorowa na 400m (6 torów o szerokości 122cm, nawierzchnia poliuretanowo-gumowa), bieżnia do sprintu (100m, 8 torów o szerokości 122cm, strefa startu 15m, strefa hamowania 20m), tor z przeszkodami-rów z wodą (szerokość toru 3.66m, rów z wodą 3.6x3.6m), skocznia w dal i do trójskoku, skrzynia z piaskiem, skocznia wzwyż oraz pola rzutów (rzutnia dyskiem, młotem i oszczepem).

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński, M. Biczyk, um

2 komentarzy

  • Misha

    Jakie zawody? Ilu ludzi w Krosnie uprawia np. rzut dyskiem ??

    Zgłoś nadużycie Misha czwartek, 29, wrzesień 2011 22:01 Link do komentarza
  • Jery

    Dla kogo ten stadjon wybudowano za ogromne pieniądze-gdzie jest trybuna,gdzie miejsce dla widowni.Zawody będą oglądać tylko włodarze miasta-gratuluje pomysłu budowy w tym miejscu.

    Zgłoś nadużycie Jery czwartek, 29, wrzesień 2011 20:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj