Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

"42 maratony w 42 dni" – bieg w Krośnie

Już w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca o godz. 11,00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Krośnie rozegrany zostanie bieg maratoński w ramach akcji "42 maratony w 42 dni".

REKLAMAPo raz pierwszy w historii Polska Reprezentacja ultra maratończyków podejmuje wyzwanie: Ustanowienia Rekordu Polski i przebiegnięcia 42 maratonów w ciągu 42 dni. Kierownik i kapitan reprezentacji Polski w biegach ultra August Jakubik  wraz z dwoma reprezentantami kadry: Adamem Jagiełą i Mariuszem Szostakiem, przygotowuje się do przebiegnięcia 42 maratonów w 42 dni.  Maratony będą odbywać się w czterdziestu miastach Polski.

alt

Impreza rozpocznie się 23 czerwca 2012 roku w Rzeszowie, a zakończy 3 sierpnia w Katowicach. Zawodnicy założyli, że przebiegną każdy maraton w czasie nieprzekraczającym czterech godzin. Średni czas pokonywania poszczególnych biegów to 3 godziny 45 minut. Cykl tych maratonów jest etapem przygotowawczym do startu we wrześniowych Mistrzostwach Świata w biegu 24 godzinnym.

Pomysł zorganizowania takiego wyzwania podsunął rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. Zbigniew Waśkiewicz by uczcić  42 rocznicę powstania AWF Katowice. 

30 czerwca w Katowicach odbędzie się ósmy z kolei bieg, który będzie moim setnym maratonem  z udziałem 40 zaproszonych zawodników. Współorganizatorami projektu są: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Crown Consulting, miejscowości gdzie odbędą się poszczególne maratony oraz pozostałe uczelnie sportowe z Wrocławia, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Warszawy, Białej Podlaskiej i Krakowa.

August Jakubik

  • autor: August Jakubik

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj