KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na krośnieńskim niebie trenują Akrobaci Kadry Narodowej

Na krośnieńskim niebie trenują Akrobaci Kadry Narodowej Fot. Aeroklub Podkarpacki Krosno

30 kwietnia w cieniu Górskich Zawodów Balonowych na terenie Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie rozpoczął się trening Akrobacyjnej Kadry Narodowej: reprezentanta Aeroklubu Podkarpackiego Wojciecha Gałuszki oraz Łukasza Witkowskiego (v-ce Mistrza Polski w wiązance dowolnej 2013) z Częstochowy. Planowane zawody na ten rok to Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Toruniu.

REKLAMA


- Trening ten jest możliwy dzięki udostępnieniu nam przez Kadrę Narodową szybowca akrobacyjnego SZD-59 Acro, który pozwala na sprawne ćwiczenie wiązanek akrobacyjnych - mówi Wojciech Gałuszka z Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie.

Tymczasem w minioną niedzielę (4.05) pomimo kiepskiej pogody na termice bezchmurnej (dużo trudniejszej do zlokalizowania) Marcin Koziński wykonał przelot Frysztak-Sanok-Krosno. - Pogoda nie jest stabilna lecz podstawy potrafią osiągnąć 2000m oraz pojawiają się noszenia rzędu 3-4m/s - mówi Marcin Koziński.

W poniedziałek (5.05) Paweł Panek wraz z instruktorem odbył warunkowy przelot do licencji o długości 150 km. Również w ten sam dzień Bartek Ziobro wykonał lot trwający 5 godzin jako jeden z warunków do srebrnej odznaki szybowcowej. - Pilotom gratulujemy i oczekujemy coraz lepszej pogody! - dodaje Wojciech Gałuszka.

W najbliższy weekend planowane jest w dalszym ciągu podstawowe szkolenie spadochronowe i dalszy trening Szybowcowej Kadry Narodowej do Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata. - Perspektywy weekendu są obiecujące! Ma być ładnie, ma nosić-all inclusive. Zobaczymy jak wyjdzie, mam nadzieje, że pogoda wypali i będzie nam wyrywać trawę z ziemi.

Zapraszamy do śledzenia newsów z Krośnieńskiego Lotniska oraz już niebawem do przeczytania artykułów, z których poznacie sylwetki Krośnieńskich Akrobatów...

mg
Fot. Aeroklub Podkarpacki Krosno

 • autor: mg

4 komentarzy

 • aniaaa89

  pięknie dziś latali i skakali :)

  Zgłoś nadużycie aniaaa89 sobota, 10, maj 2014 16:17 Link do komentarza
 • Redakcja KrosnoCity.pl

  Artykuł został napisany na podstawie wpisów opublikowanych na FB AP, do czego portal KrosnoCity.pl jako oficjalny partner medialny powiązany umową z Aeroklubem Podkarpackim ma pełne prawo. Materiał w całości został autoryzowany przez Aeroklub Podkarpacki. Serdecznie dziękujemy @latacz za pozdrowienia i życzymy wysokich lotów.

  Redaktor Naczelny
  Mateusz Głód

  Zgłoś nadużycie Redakcja KrosnoCity.pl sobota, 10, maj 2014 08:42 Link do komentarza
 • latacz

  Pozdrawiam mądrą osobę nie mającą własnej inwencji na wpisy i kopiującej ze strony ap podkarpackiego. Schodzicie na dno...

  Zgłoś nadużycie latacz piątek, 09, maj 2014 21:15 Link do komentarza
 • OeNa

  Czerwony samolocik jest genialny :D Dobrze go słychać, wyróżnia się! :D Powinno Was być dużo dużo. Zaproście na lotnisku ludzi niech wam kibicuja przy skokach! Ten teren musi życ!

  Zgłoś nadużycie OeNa piątek, 09, maj 2014 19:13 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?