KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie odbędą się Mistrzostwa Polski w lataniu precyzyjnym

W pierwszej połowie sierpnia odbędzie się w Krośnie najważniejsza impreza latania precyzyjnego w Polsce! 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów i 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.

REKLAMA


Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2015 w dniach od 11 do 16 sierpnia 2015 r. w Aeroklubie Podkarpackim - Szkole Lotniczej w Krośnie odbędą się 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów i 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.

W dniach 10-11 sierpnia na krośnieńskim lotnisku Mistrzostwa poprzedzi trening pilotów Samolotowej Kadry Narodowej.

Organizatorem wydarzenia jest Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza w Krośnie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 "Mechanik" im. Stanisława Staszica w Krośnie - Centrum Nowoczesnych Technologii. Mistrzostwa są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krośnieńskie zawody wchodzą w skład Samolotowego Pucharu Polski Pilotów i są kwalifikacją pilotów do Kadry Narodowej 2016 oraz są cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych. Są to najbardziej prestiżowe zawody w lataniu precyzyjnym.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krosna.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?