KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GSMP Korczyna z niespodziankami

GSMP Korczyna z niespodziankami Fot. Arkadiusz Bar

Do rozegrania wielkiego finału Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, jaki w dniach 11-13 września odbędzie się w Korczynie koło Krosna zostały już tylko 4 dni. Na podkarpackiej trasie pojawią się najszybsi kierowcy tegorocznych rozgrywek ale również kilka niespodzianek, jakie widnieją na liście zgłoszeń po pierwszym terminie.

REKLAMA


Zaskoczeniem będzie niewątpliwie występ Marcina Słobodziana, Mistrza Polski GSMP 2014 w grupie N. Z wyścigowych torów Marcin przeniesie się na trasę jednego z najszybszych wyścigów górskich w Polsce aby rywalizować ze swoimi kolegami. Do Korczyny przyjeżdża również Grzegorz Musz startujący na co dzień w RSMP Renault Clio R3T. Czy rajdowym samochodem przednionapędowym Grzegorz będzie mógł godnie rywalizować z zawodnikami Open-2000 przekonamy się już w sobotę 12 września.

Po raz drugi do Korczyny przyjedzie Wicemistrz Polski sezonu 2004 i 2005 Jarosław Hebzda. Po powrocie podczas Grand Prix Sopot, Jarek zdecydował o kontynuacji występów i przygotowań do kolejnego sezonu 2016 w którym pojawi się podczas wszystkich rund w Lancerze Evo VI E1+2000.

Marcin Gładysz, który w tym sezonie opuścił sześć rund GSMP, występem podczas 12 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2015 z pewnością będzie chciał godnie pożegnać wszystkich kibiców i zamieszać w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu.

- Po pierwszym terminie mamy na liście blisko 45 zawodników - mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Pojawi się spora grupa zawodników z Podkarpacia, przyjadą gwiazdy GSMP, dlatego liczymy bardzo na kibiców, którzy w Korczynie zawsze dopisują i tworzą razem z kierowcami wielkie wyścigowe show. W tym roku "Prządki" kończą sezon, więc tym bardziej warto obejrzeć rywalizację, która wyłoni Mistrzów Polski.

Jednak oczy wszystkich skierowane będą na tercet Dubai, Szepieniec, Myszkier, czyli na zawodników, którzy walczą o tytuły mistrzowskie. W tym przypadku Korczyna zadecyduje ostatecznie o miejscach na koniec sezonu.

Zapraszamy wszystkich fanów motorsportu do Korczyny już w sobotę o godzinie 9:00 kiedy to ruszają pierwsze podjazdy treningowe, a tych, którzy nie mogą pojawić się podczas samego wyścigu zapraszamy na relację portalu www.wyscigigorskie.pl na facebook.com/wyscigigorski

łs

 

  • autor: łs

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?