KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek rusza wyścig "Prządki 2015"

W piątek rusza wyścig "Prządki 2015" Fot. Robert Bogacz

Niebawem najmocniejsi z mocnych pojawią się w okolicach Prządek, aby ścigać się podczas 12. Wyścigu Górskiego "Prządki 2015". Będzie to XIII i XIV runda cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody odbędą się na terenie gminy Korczyna już w najbliższy weekend (11-13 września).

REKLAMA


Wszystko rozpocznie się 11 września na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ("Mechanik") przy ul. Tysiąclecia w Krośnie. Tego dnia odbędzie się Badanie Kontrolne samochodów, podczas którego sprawdzone zostanie wyposażenie bezpieczeństwa zawodników oraz stan techniczny pojazdów pod względem zgodności z przepisami regulaminowymi.
 
Badanie kontrolne jest doskonałą okazją do tego, aby zobaczyć z bliska wyścigówki nie tylko z zewnątrz. To także idealny moment do tego, żeby zobaczyć co kryją pod maską te potężne potwory!

Prawdziwe zmagania zobaczymy w sobotę i niedzielę. 49 zawodników we wspaniałych maszynach pojawi się na trasie mającej swój start na korczyńskim Rynku. Meta usytuowana jest u podnóża słynnych skał "Prządek", od których cała impreza wzięła swoją nazwę.

ZOBACZ: Lista zawodników "Prządki 2015".
 
Sama trasa jest krętą asfaltową jezdnią, częściowo pod osłoną lasu, znajdującą się w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym.
 
Z myślą o kibicach, Automobilklub Małopolski jak co rok przygotuje pola widokowe, z których bezpiecznie będzie można podziwiać ścigających się zawodników. Warto w tym miejscu zauważyć, że "ściganci" poruszali się do góry, gdyż specyfika tej dyscypliny polega na tym, że różnica poziomów pomiędzy startem a metą musi mieć odpowiednią rozpiętość uwzględniając przy tym średni wznios.
 
Wyścig Górski "Prządki 2015", to doskonały sposób na spędzenie weekendu na łonie natury, połączony z emocjami jakie niesie za sobą rywalizacja zawodników walczących w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Uwaga! Utrudnienia dla kierowców!
12 i 13 września (sobota, niedziela) w godzinach 7.00 - 20.00 na czas rozgrywania XII Górskiego Wyścigu "PRZĄDKI 2015", będą całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego i pieszego drogi na terenie gminy Korczyna - w miejscowościach Korczyna, Czarnorzeki oraz Węglówka.
 
Utrudnienia będą obejmować:
- DW 991 - Lutcza-Krosno - na odcinku Korczyna Rynek - Czarnorzeki - Węglówka skrzyżowanie,
- DP1962R - Krosno-Głębokie-Czarnorzeki-Jasienica Rosielna - na odcinku od kościoła w Czarnorzekach do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 991,
- DP966R - Korczyna-Jabłonica - na odcinku Korczyna od ronda do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 991.
 
Policja zwraca się do kierujących i pieszych o bezwzględne stosowanie się do objazdów i poleceń wprowadzonych przez policjantów i osoby funkcyjne zabezpieczające wyścig.
 
Zorganizowane i zalecane objazdy DW 991:
- z Krosna do Rzeszowa - początek objazdu w Krośnie na skrzyżowaniu przy ul. Korczyńskiej z ul. Stapińskiego. Następnie ul. Stapińskiego, ul. Wisze do Krościenka Wyżnego i dalej do DK19  w kierunku Rzeszowa,

- z Rzeszowa do Krosna - początek objazdu w miejscowości Lutcza, skrzyżowanie DK19 z DW991. Dojazd DK nr 19 do miejscowości Iskrzynia, następnie DP1973R do Krosna,

- z Węglówki do Krosna przez Wysoką Strzyżowską, początek objazdu w miejscowości Węglówka przy kościele, drogą powiatową przez wieś do drogi wojewódzkiej, następnie drogą wojewódzka nr 990 do Krosna.
 
Objazdy zostaną oznakowane tablicami F-8 i F-9.

mg/pd

  • autor: mg/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?