Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

GSMP: 49 zgłoszeń w Korczynie

GSMP: 49 zgłoszeń w Korczynie Fot. Arkadiusz Bar

Na starcie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pojawi się 49 kierowców, którzy we wszystkich grupach powalczą o tytuły Mistrzowskie. Od lat nie zdarzyło się tak, aby ostatnie rundy wyłaniały mistrzów w grupach N, A oraz E1, dlatego tym bardziej warto pojawić się w okolicach Krosna i obejrzeć wielkie starcie wyścigowych górali.

REKLAMAFinałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w Korczynie w najbliższy weekend 12 -13 września.

Na 4540 metrowym odcinku ze startem na Rynku w Korczynie i metą w Rezerwacie Prządki rywalizować będą 23 samochody 4x4, 17 aut historycznych oraz całą plejada przednionapędowych samochodów seryjnych grupy N oraz tych modyfikowanych z grupy E1. Wśród pretendentów do wygranej zaliczyć trzeba Dubaja i Andrzeja Szepieńca. - Jadę po zwycięstwo - mówi Dubai przed zawodami, a jego konkurent z pewnością jest podobnej myśli.

W grupie E1+2000 i E2-SH zobaczymy ośmiu kierowców. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych, podczas 12 Wyścigu Górskiego "Prządki" 2015 kibice zobaczą Tomasza Myszkiera w Porsche 911, Waldemara Kluzę w Colcie, Marcina Gładysza w VW Scirocco, Boczka w Lancerze, Jarka Hebzdę w Evo oraz Marcina Słobodziana w Mitsubishi Rafała Grzesińskiego.

Jedynym kierowcą w samochodzie tylno napędowym będzie w Korczynie Ryszard Żyszczyński w BMW E36.

W najmocniejszych ośkach zobaczymy 5 kierowców, w tym Romana Barana, który już podczas Sopotu został Mistrzem Polski. Obok niego Karola Krupę, Szymona Piękosia, Jarosława Adamiaka i Radosława Węgrzyna.

W klasie E1-1600 pojawi się Michał Tochowicz w Peugeocie, a w E0 Eugenius Kurlikowski w Citroenie AX Sport.

Grupa A to pięciu zawodników w tym czterech w +2000 - Piotr Ostrowski, lider klasyfikacji generalnej cyklu w swojej grupie, Grzegorz Kozioł i Rafał Serafinowicz, do których dołączy Grzegorz Musz w Clio R3. Samotnie w klasie -2000 pojedzie Marcin Wrona Hondą Civic.

Grupę N reprezentować będzie sześć samochodów N+2000 - Michała Ratajczyka, Krzysztofa derenia, Wojtka Szulca, Marcina Słomki, Herbiego i Bartosza Bąka. Pięć aut zgłoszono w N-2000, gdzie pojawi się Radek Ćwięczek, Paweł Malik, Marcin Wilusz, Konrad Biela i Wojtek Witkowski.

Grupę samochodów historycznych stanowi 17 aut w tym pięć w C7 - Paweł Dziewiątkowski (Lancer), Janusz Jania i Jacek Handl (BMW), Paweł Gos (Subaru) oraz Jarosław Kaczmarek (Fiat CC VK).

Z najmocniejszych samochodów zobaczymy jeszcze Subaru Legacy Wojtka Koczeskiego, Lancię Deltę Rafała Szumca i Forda Escorta Jerzego Gołębiowskiego. Już po zdobyciu mistrzostwa w Sopocie w C.4.1 pojawi się Wojciech Bełtowski w Audi Quattro S1.

W najstarszych samochodach kategorii C3 zobaczymy Angello Gilligo w Fiacie 126p oraz Łukasza Migałę w Zastavie 101.

- Zapraszamy wszystkich kibiców w dniach 12 i 13 września do Korczyny na finałowe rundy GSMP 2015 codziennie od godziny 9:00. Dodatkowo dla kibiców będących z nami na trasie przygotowaliśmy tekstową relację na żywo. Będziemy się starać by kibice byli na bieżąco z wydarzeniami na trasie. Relacja dostępna na stronie www.live.gsmp-korczyna.cba.pl - mówi Łukasz Strzelecki, Rzecznik Prasowy GSMP "Prządki" 2015.

łs/mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj