KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

23. Rajd Podkarpacki – Start z Rynku

Już 23 października o godzinie 10:00 z krośnieńskiego Rynku wystartuje pierwsza załoga do przedostatniej rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Będzie to 23 Rajd Podkarpacki, Konkursowa Jazda Samochodem dla kierowców - amatorów. Patronat nad Rajdem objął Prezydent Miasta Krosna.

REKLAMA


Start w Konkursowej Jeździe Samochodem to dla wielu kierowców możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Dla innych jest to pierwszy krok w drodze do uzyskania licencji zawodnika oraz dalszej rywalizacji i kariery w sportach samochodowych. Na liczącej ok 48 km trasie 23 Rajdu Podkarpackiego wyznaczono 9 prób sprawnościowych, które przejeżdżane będą w 3 sekcjach oddzielonych komasacją oraz parkiem serwisowym. W tym roku po raz ostatni (z uwagi na przebudowę lotniska) rozegrana zostanie kultowa próba „Płyty-Lotnisko”. Ponadto, podobnie jak w lutym zaplanowano próbę „Lotnisko” wyznaczoną na drogach w rejonie pasa startowego. Wyłączona jednak zostanie część szutrowa tego odcinka.

alt

Po kilku latach przerwy zaplanowane zostały także próby na uliczkach wokół Starostwa Powiatowego oraz na stadionie żużlowym KSM Krosno.

Do jutra (20 października) przyjmowane są zgłoszenia w „pierwszym terminie”. W przypadku wolnych miejsc na liście, istnieje również możliwość zgłoszenia się rano, w dniu rozgrywania KJS (23 października), jednak należy wówczas liczyć się z wpisowym zwiększonym o 50%. Regulamin i formularz zgłoszeniowy: tutaj.

alt

Odbiór administracyjny oraz badania kontrolne odbywać się będą na terenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PANMAR, w Krośnie przy ul. Podkarpackiej 16B.

Start i Metę 23. Raju Podkarpackiego wyznaczono na samym środku krośnieńskiego Rynku. Tam też w jednej z restauracji odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

alt

Program Rajdu:

20.10.2011

12:00 - Zamknięcie listy zgłoszeń - I termin
18:00 - Publikacja listy zgłoszeń

23.10.2011
7:00 - 8:00 - Odbiór administracyjny
7:00 - 8:30 - Badanie kontrolne - BK1
8:00 - Zamknięcie listy zgłoszeń - II termin
9:00 - I posiedzenie ZSS
9:15 - Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu
9:20 - Obowiązkowa odprawa z załogami
10:00 - Start I załogi
15:40 - Meta
15:45 - BK-2
17:45 - Opublikowanie końcowej klasyfikacji prowizorycznej
18:15 - Rozdanie nagród (dyplomów, pucharów)

Rajd Podkarpacki / PD

  • autor: Rajd Podkarpacki / PD

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?