Seria Steca na finał

Finałowa runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski padła łupem Mariusza Steca, który dzięki drugiemu zwycięstwu podczas 38 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zdobył tytuł II Wicemistrza Polski sezonu 2012.

Rekordowy czas 4688 m trasy z niedzielnej rundy w Załużu należał do Marcina Bełtowskiego, który wykręcił 2.22.467.

Mariusz Stec zwyciężył w Załużu po raz drugi tego weekendu startując po raz pierwszy Skodą Fabią WRC. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Szepieńcowi, który dzięki 15 punktom za 14 rundę GSMP zdobył tytuł Wicemistrza Polski GSMP 2012. Trzecie miejsce zajął Martin Kois w Fordzie Fiesta Cosworth, czwarty był opolski kierowca Lotusa Exige Piotr Soja, a piątkę uzupełnił Robert Steć w Dallarze F398.

Niedzielna runda przebiegała bardzo spokojnie i zakończyła się już o godzinie 16. Na trasie zgromadziło się kilka tysięcy kibiców, którzy gorąco dopingowali zarówno zawodników z Polski jak i Słowacji.

W klasyfikacji Mistrzostw Słowacji zwycięzcą okazał się Martin Kois, drugi był Igor Drotar, a trzeci Michal Kovalcik senior.

Grupę N zdecydowanie wygrał kielczanin Igor Widłak zostawiając za sobą Piotra Oleksyka i Radka Ćwięczka, którzy startowali Renault Clio.
Igor Drorat oprócz drugiego miejsca w słowackiej klasyfikacji, zajął pierwsze miejsce w grupie A, wyprzedzając Grzegorza Kozioł w Mitsubishi Lancer oraz Grzegorza Musz w Hondzie Civic Type-R.

Historyki pod nieobecność Jerzego Gołębiowskiego wygrał Marian Czapka w Porsche 928, wyprzedzając Arka Borczyka i Bartka Głosa.
Największym pechowcem 14 finałowej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski był Tomasz Mikołajczyk, który uległ awarii tuż przed podjazdami wyścigowymi i stracił tytuł mistrzowski w sezonie 2012.