KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

WOŚPowa Krośnieńska Karowa

Automobilklub Małopolski zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na imprezę samochodową „PANMAR – GRAND PRIX KROSNO”, na Podwalu. To już druga z trzech imprez planowanych w tym sezonie. Dla kierowcy, który uzyska najlepszy wynik w całym cyklu ufundowano telewizor plazmowy. Zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu zawodów.

 

REKLAMA


alt

Zawody odbywać się będą od 12:00 do 19:30 w ramach XXI Finału WOŚP i pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego. Zawody mają charakter kryterium ulicznego i będą przeprowadzone w Krośnie na ulicy Podwale. Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 14:30. W swych założeniach przypominać będą próbę rozgrywaną na ul. Karowej w Warszawie. Najbardziej efektownym elementem próby będzie kilkukrotny przejazd wokół beczki ustawionej na skrzyżowaniu ulic: Paderewskiego i Podwale. Każda załoga pokonywać będzie próbę dwukrotnie. Imprezy takie jak ta, to dobra okazja do sprawdzenia umiejętności dla kierowców amatorów. Można poczuć adrenalinę i rywalizować w kontrolowanych warunkach, z profesjonalnym pomiarem czasu, na zamkniętym odcinku drogi.

Wymagania
W imprezie może uczestniczyć każdy kierowca posiadający sprawny samochód, ważne OC oraz kask sportowy. Ponadto musi spełnić wymagania regulaminu uzupełniającego opublikowanego na stronie organizatora www.automalop.pl. Mile widziana „wrzutka” do puszek wolontariuszy WOŚP.

- Z uwagi na obecnie panujące warunki pogodowe impreza zapowiada się bardzo efektownie. Dodatkowych wrażeń na pewno dostarczy drugi przejazd, który odbywać się będzie po zmroku – mówi Wiesław Dymiński, prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

Cykl zimowych imprez
Pierwsza w tym sezonie „Krośnieńska Karowa” odbyła się 16 grudnia, w ubiegłym roku. Oprócz najbliższych zawodów Automobilklub Małopolski planuje przeprowadzić tej zimy jeszcze jedną podobną imprezę. Zaplanowano ją na 17.02.2013. Wszystkie trzy imprezy połączone zostały w jeden cykl, a najlepszy kierowca otrzyma wartościową nagrodę – telewizor plazmowy.

Utrudnienia w ruchu
Automobilklub Małopolski w Krośnie informuje kierowców o utrudnieniach w ruchu, jakie nastąpią w najbliższą niedzielę w rejonie ulic Podwale, Paderewskiego i Czajkowskiego. W godzinach 12:00 - 19:30 zamknięty dla ruchu będzie odcinek ulicy Podwale od ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą Czajkowskiego. Na skrzyżowaniach rozstawione zostaną patrole policyjne kierujące ruch na objazdy wyznaczone ulicami Łukasiewicza oraz Legionów. Nieczynny będzie również przystanek autobusowy na ul. Podwale.

automalop.pl, (pd)

  • autor: automalop.pl, (pd)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?