Puchar I Mistrzostw Miasta Krosna Szkółek Piłkarskich w rękach Beniaminka Krosno Fot. Dominik Kozubal

W sobotę (13.09) przeprowadzono I Mistrzostwa Krosna Szkółek Piłkarskich o Puchar Dyrektora MOSiR-u Krosno. Zawody zorganizowane zostały przez MOSiR Krosno z inicjatywy Grupy KLAN Zawodzie. Do rozgrywek zaproszonych zostało 6 drużyn chłopców rocznika 2004, jednak do turnieju przystąpiły tylko 4 drużyny. Wszystkie mecze rozgrywane były na boisku Orlik przy ulicy Legionów w Krośnie.

Zawody sędziował i kontrolował zasady fair play Stanisław Jagiełło, a zawody poprowadził Roman Żdan. W klasyfikacji końcowej bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna Beniaminka Krosno (18 pkt), a na podium uplasowały się kolejno: Aktiv Pro Rymanów (12 pkt) i KAP Bardomed (4 pkt). Tuż za podium została sklasyfikowana drużyna UKS Koniczynka (1 pkt). Za miejsca I-III drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a wszystkie szkółki biorące udział w turnieju nagrodzone zostały dyplomami.

Podczas I Mistrzostw Szkółek Piłkarskich prowadzona była również indywidualna klasyfikacja strzelców, którą ex-aequo wygrali: Krystian Jarosz (Beniaminek) i Kacper Ziajka (Aktiv Pro), zdobywając po 9 goli. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartosz Balon (Koniczynka).

Zorganizowano widowiskowy konkurs żonglerki piłką. Gwiazdą został Mateusz Szafran (Beniaminek).

Mistrzostwa Krosna Szkółek Piłkarskich były nie tylko imprezą o charakterze sportowym, ale i edukacyjnym. Stanowiły pokazanie szerszej publiczności działalności szkółek oraz były alternatywą aktywnego spędzania czasu młodych ludzi i promocji pro-zdrowotnego trybu życia. Już dziś organizatorzy zapraszają na przyszłoroczne rozgrywki.

4. UKS Koniczynka  1 pkt 2:23
Król strzelców: Krystian Jarosz (Beniaminek), Kacper Ziajka ( Aktiv Pro) - 9 goli
Najlepszy bramkarz: Bartosz Balon ( Koniczynka)
Konkurs żonglerki: Mateusz Szafran ( Beniaminek)

Składy drużyn i strzelcy goli w nawiasie:

Beniaminek Krosno: Szymon Skrzęta, Antoni Kozubal (6), Krystian Jarosz ( 9), Szymon Górka (6), Kacper Zygmunt (2), Kacper Bolanowski (2), Oskar Cierpiak (3), Jakub Krupa (4), Kornel Paradysz (5), Aleksander Gazda (3), Mateusz Szafran (2), Szymon Serwiński. Trenerzy: Raus Grzegorz, Rachwał Robert.

Aktiv Pro: Brzana Patryk, Smoleń Jakub (1), Ciepiela Piotr (1), Rajchel Jan, Tutak Kacper, Muzyka Maciej (1), Gryzowski Kacper, Ziajka Kacper (9) Trener: Kasperkowicz Tomasz

KAP Bardomed: Szymon Trygar, Kacper Sęp, Mateusz Piątkowski (1), Konrad Telesz, Wiktor Czajka (3), Mateusz Wiśniowski, Brajan Szetela, Michał Kuś, Michał Ziajka, Maciej Samborowski, Kacper Borkowski, Kamil Kuraś. Trener: Jakub Popielarz.

UKS Koniczynka: Balon Bartosz, Janiczek Wiktor, Gładysz Bartosz, Kalisz Kamil, Meier Dawid, Tymon Tomiał, Wiktoria Leśniak, Weronika Riedel, Bartosz Gazda (2). Trener: Marcin Józefowicz.

• autor: Redakcja