Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Trwa rekrutacja do krośnieńskiej Szkoła Mistrzostwa Sportowego

W Krośnie powstaje Szkoła Mistrzostwa Sportowego na poziomie ponadgimnazjalnym. Ogłoszono już nabór, nauka rozpocznie się 1 września. Jeszcze wcześniej oddane zostanie nowe boisko treningowe, z którego będą korzystali młodzi piłkarze.

REKLAMA


O planach utworzenia szkoły informowaliśmy pod koniec 2015 roku (zobacz: Nowe boisko i Szkoła Mistrzostwa Sportowego? To plany do realizacji na 2016 rok). Teraz rusza rekrutacja. Ponieważ będzie to szkoła sportowa, bardzo ważne będą wyniki testu sprawnościowego.

Będzie to szkoła niepubliczna, prowadzona przez stowarzyszenie - KS Karpaty Krosno.

- Szkoła Mistrzostwa Sportowego Karpaty Krosno w swoim zakresie będzie realizowała zarówno program kształcenia ogólnego, jak i program szkolenia sportowego. Naszym głównym celem będzie przygotowanie uzdolnionej młodzieży z Krosna oraz Podkarpacia do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej. Starannie dobrana kadra nauczycielska, a także profesjonalni trenerzy piłkarscy będą gwarantem wysokiego poziomu kształcenia - zapowiada Marek Penar, prezes Karpat Krosno.

Szkoła funkcjonuje pod patronatem Karpat Krosno. Jej celem jest wychowanie "przyszłości klubu". Chodzi też o zatrzymanie uzdolnionej sportowo młodzieży w Krośnie.

Z myślą o szkoleniu sportowym powstanie także nowe boisko przy ul. Legionów. Zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran, zapowiada, że stanie się to już w tym roku. Ma to być obiekt treningowy. SMS będzie jednym z jego użytkowników. Na realizację tego zadania rada miasta przydzieliła w ubiegłym roku 190 tysięcy złotych.

Więcej informacji, w tym o naborze, znajdziecie tutaj: sms.karpatykrosno.net

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj