Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wychowanek Beniaminka powołany do reprezentacji Polski U-15!

Kacper Cichoń Kacper Cichoń Fot. mat. prasowe

Wychowanek SP Beniaminek Krosno, aktualnie gracz Karpat Krosno, Kacper Cichoń został powołany do reprezentacji Polski U-15, która odbędzie zgrupowanie w Gutowie Małym, w dniach 9-13 maja.

REKLAMA


Kacper w latach 2008-2015 trenował pod okiem trenera Grzegorza Rausa w Beniaminku, a potem w drużynie Karpat Krosno (rocznik 2001). To pierwszy w historii szkółki, która powstała w 2007 roku, zawodnik, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. W sezonie 2015/2016 trenerem klubowym Kacpra jest Marcin Włodarski.


Fot. mat. prasowe

- Czekaliśmy na ten moment, wiedzieliśmy, że kiedyś to nastąpi. Mam notes, w którym zapisywałem sobie zawodników, którzy mają największe szanse na powołanie do reprezentacji. Kacper Cichoń był w pierwszej trójce, ale czy na pierwszym miejscu, to już zachowam dla siebie. Dla mnie to bardzo ważny dzień, to podsumowanie pewnego etapu rozwoju szkółki. Przed 10-leciem doszliśmy do celu, o którym marzyłem, jak zakładaliśmy Beniaminka. To dopiero początek. Mamy ambicje i coraz większe możliwości. Rocznik 2001 dał naszej szkółce bardzo dużo i cieszę się, że właśnie zawodnik z tej drużyny jako pierwszy w historii wychowanek szkółki został doceniony. Jestem dumny, że miałem okazję współpracować z "Cichonikiem”, ale to głównie jego zasługa, rodziny i osób z Beniaminka, które go wspierały, dowoziły na treningi. Pamiętam jego pierwszy trening w Beniaminku. Przyszedł z mamą, miałem akurat trening z grupą mniej zaawansowaną, był konkurs żonglerki, a Kacper był pierwszy raz i od razu pokonał w rywalizacji kolegów z grupy. Pani Ania zapytała: "trenerze to jak to pan trenuje, jak mój Kacper lepszy od nich wszystkich”. Został na drugiej grupie, tej mocniejszej i już tak zostało. To nie ostatni zawodnik z tego rocznika i kolejnych w Beniaminku, który będzie powołany do reprezentacji. Jestem tego pewny. Za dużo mamy energii i pozytywnych emocji oraz chęci rozwoju, żeby tak się nie stało - mówi Grzegorz Raus, dyrektor beniaminka.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj