Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Beniaminek Girls jadą na Finał "Tymbarka"!

Beniaminek Girls jadą na Finał "Tymbarka"! Fot. mat. prasowe

W weekend majowy dziewczyny z Beniaminka wystąpią w ogólnopolski finale turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Drużyna Beniaminek Girls pod opieką trenera Marcina Maculskiego znalazła się w gronie 16 najlepszych w Polsce w kategorii U-10.

REKLAMA


Krośnieńskie dziewczyny nie miały sobie równych w finale wojewódzkim, który rozegrano 8 kwietnia w Stalowej Woli i w piątek udadzą się na finał do Warszawy. Drużyna Beniaminek Girls powstała w 2015 roku, została utworzona z dziewczynek, które trenowały z chłopcami w różnych grupach Beniaminka oraz pod okiem trenera Marcina Maculskiego w SP nr 8.

Finałowe zmagania rozpoczną się w sobotę (30 kwietnia) na boiskach Agrykoli i Legii Warszawa. W fazie grupowej zespoły zostaną podzielone na cztery grupy. Po dwie drużyny z grupy awansują do następnej fazy, która zostanie rozegrana w niedzielę. Ostatni mecz, finałowy, odbędzie się w poniedziałek (2 maja) na Stadionie Narodowym, tuż przed finałem Pucharu Polski.

- Jedziemy do Warszawy powalczyć o jak najlepsze miejsce, każdą lokatę przyjmiemy z pokorą. Ja już znam ten smak, bo rywalizowałem już w mistrzostwach w Warszawie czy Wrocławiu. Dziewczynki nie czują żadnej presji, mają się dobrze bawić i nabrać doświadczenia. Miałem możliwość doboru zawodniczek z innych miast Podkarpacia, ale zrezygnowałem z tego, gramy tylko jako Beniaminek Girls. To jest dopiero początek przygody, bo już we wrześniu kolejny wielki turniej z finałem w Warszawie, potem następna edycja Tymbarku i tak dalej, możliwości mamy wielkie. Dlatego serdecznie zapraszam nowe dziewczęta, bo myślimy stworzyć dwie grupy – początkującą oraz zaawansowaną. Od września wystawiamy dziewczynki w dwóch kategoriach, U-10 i U-12. Myślę, że te sukcesy drużyny Beniaminek Girls spowodują zainteresowanie dziewczynek z Krosna i nie tylko. Może powiem troszkę nieskromnie, ale od kilku lat zdominowaliśmy jako Krosno wszystkie rozgrywki w kategorii dziewczynek na Podkarpaciu. Teraz myślimy o czymś więcej - Marcin Maculski, trener Beniaminek Girls.

tj
Fot. mat. prasowe

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj