KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Peszko w Jedliczu spotkał się z fanami

Peszko w Jedliczu spotkał się z fanami Fot. Radosław Jermak

40-krotny reprezentant Polski, Sławomir Peszko odwiedził Jedlicze. Piłkarz jest wychowankiem lokalnego klubu - Nafty Jedlicze. Spotkanie odbyło się 4 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu.

REKLAMA


Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu przeżyła prawdziwe oblężenie podczas spotkania ze Sławomirem Peszko. Mieszkańcy zaczęli gromadzić się na długo przed planowaną godziną rozpoczęcia.

Jedliczaninowi, 40-krotnemu reprezentantowi Polski, wychowankowi Nafty Jedlicze zgotowali owację na stojąco. Salę wypełniła burza oklasków i gromkie „Dziękujemy! Dziękujemy!" w uznaniu wielkiego sukcesu Sławka i reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy we Francji.

Pomocnik Lechii Gdańsk chętnie dzielił się przemyśleniami odnośnie turnieju, selekcjonera czy atmosfery w drużynie. Był zaskoczony, iż posiada w Jedliczu tak liczną rzeszę fanów.

- Nie spodziewałem się takiego przywitania - przyznał na wstępie.

Sławek rozdał w Jedliczu kilkaset autografów. Udzielał też wskazówek młodym adeptom futbolu, zafascynowanym spotkaniem ze swoim idolem.

Na ręce burmistrz gminy Jedlicze Jolanty Urbanik przekazał koszulkę, w której wystąpił podczas meczu 1/8 finału ze Szwajcarią.

Sławek otrzymał pamiątkową statuetkę zaprojektowaną i ufundowaną przez pana Witolda Śliwińskiego, właściciela firmy Decor, z podziękowaniami od wszystkich mieszkańców gminy za godne reprezentowanie barw narodowych we Francji.

Takie statuetki otrzymają również pozostali reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy, trener Adam Nawałka oraz prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Zawsze pamięta o innych
Sławek przy okazji wizyty w rodzinnych stronach po raz kolejny wykazał się wielkim sercem i empatią, przekazując środki na sfinansowanie turnusu leczniczego dla 4-letniej Nikoli Pawlik z Jedlicza, która zmaga się z zespołem Kleefstry. Rodzice dziewczynki, dziękując Sławkowi za pomoc, nie kryli wzruszenia.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • Wodogłowie

  Czy ten mina to prostak i cham?

  Zgłoś nadużycie Wodogłowie niedziela, 17, lipiec 2016 21:46 Link do komentarza
 • Minä

  @MODERATOR nie rozumiem dlaczego tolerujesz chamstwo a usuwasz komentarze dosadne, jak już nie podoba się Ci jakieś słowo możesz go wyiksować.

  A teraz napiszę to samo kulturalnie
  To i na tym portalu odezwała się kosmiczna jedlicka zawiść
  @cynik Miernoto nie załapałeś się nawet do zespołu z Brzezówki ani Chlebnej a śmiesz oceniać gościa, który swoją ciężką pracą doszedł daleko. Jak myślisz czy do reprezentacji Twojego/Naszego można dostać się ot tak .....jeśli w Polsce gra w piłkę tak wielu piłkarzy? No pomyśl jeśli w miejscu gdzie normalni ludzie mają mózg masz coś ...!

  Można Peszkę podziwiać, że nie odwrócił się od swojej rodzinnej w.. miejscowości i pomaga.

  Zgłoś nadużycie Minä niedziela, 17, lipiec 2016 19:11 Link do komentarza
 • Minä

  MODERATOR: komentarz został usunięty. Zawierał wulgarne zwroty.

  Zgłoś nadużycie Minä niedziela, 17, lipiec 2016 11:32 Link do komentarza
 • cynik

  Rozegrał 15 minut w całym EURO 2016, kopnął Niemca w kostkę za co otrzymał żółtą kartkę. Ot i całe osiągnięcie, a huki na całe Jedlicze. Trochę rozumu zaślepiona gawiedzi!

  Zgłoś nadużycie cynik sobota, 16, lipiec 2016 20:55 Link do komentarza
 • gość

  Szacunek dla Pana Peszki bo z tego co wiem dużo pomaga potrzebujacym

  Zgłoś nadużycie gość sobota, 16, lipiec 2016 11:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?