KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Krosball - włącz się do gry"

Na hali Krosno rusza nowa liga piłkarska. Trwają zapisy do dwóch równoległych klas rozgrywkowych. Na nasze pytania dotyczące rozgrywek odpowiada Tomasz Kubal, szef projektu Krosball.

REKLAMA


Od jak dawna zajmujesz się organizacją turniejów piłkarskich?
Od 2004 organizuje lub współorganizuje ligi, puchary, turnieje nie tylko piłki nożnej, ale także innych dyscyplin sportu. Współpracowałem z Dziennikiem Polskim oraz Tygodnikiem Nowe Podkarpacie, pisząc relację ze spotkań piłkarskich i rozgrywek futbolowych w regionie. Teraz powierzono mi misję koordynowania Krosball-u, czyli nowej marki mającej na celu większą integrację w środowisku piłkarskim oraz rozpropagowania ruchu wśród mieszkańców Krosna, a także okolic. Pierwszą moją przygodą na Hali Krosno był Puchar Firm w kwietniu 2016 roku. Wspaniałe nagrody, puchary, medale, wyróżnienia, możliwość wylosowania na długi weekend pięknego samochodu ufundowanego przez Auto Spectrum to było pierwsze moje przetarcie na tym piłkarskim obiekcie.
 
A czym będzie Krosball?
Krosball to całkowicie nowa inicjatywa. Korzystając z gościnności Hali Krosno, wykorzystując warunki, jakie stwarza, chcemy z grupą pozytywnie nastawionych ludzi stworzyć rozgrywki, których w naszym mieście jeszcze nie było.
 
Powiedziałeś o warunkach, jakie atuty masz na myśli?
Najwyższej klasy sztuczna murawa mająca certyfikat FIFA 2 STAR, dach nad głową i system nadmuchowo-grzewczy to niewątpliwie wielkie atuty dla amatorów piki nożnej w okresie jesienno-zimowym.
 
To na pewno dobre warunki do rywalizacji. Czym jeszcze będzie wyróżniał się Krosball?
Rywalizacja sportowa to nie wszystko. Ważna jest także otoczka. Videowywiady, galerie zdjęć, relację na żywo, najatrakcyjniejsze terminy meczy, zapowiedzi i podsumowania spotkań to zaledwie ułamek tego co chcemy stworzyć w przyszłości. Zaplanowana jest oficjalna gala na zakończenie zmagań, połączona z wręczaniem nagród, pucharów i wyróżnień. To także nowość w naszym mieście.
 
Dlaczego w Krosball dzielicie zawodników na dwie odmienne ligi?  
Podział Krosball-u na dwie odmienne ligi to moim zdaniem "strzał w dziesiątkę", a to nie wszystkie propozycję, jakie mamy w zanadrzu.

Powiedz naszym czytelnikom więcej o samych ligach.
Liga piłkarska Krosball to rozgrywki, gdzie śmiało można dokooptować do swojej drużyny kogoś z przyjaciół, rodziny, którzy do tej chwili nie brali udziału w zorganizowanych rozgrywkach z uwagi na osoby zrzeszone. Ta liga jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób nietrenujących w klubach piłkarskich i futsalowych. Chcemy, aby właśnie ludzie "z brzuszkami", którzy w naszym mieście nie mają wielu okazji, aby cieszyć się zorganizowanymi rozgrywkami, odnaleźli radość z gry w piłkę nożną. Krosball OPEN to liga gdzie mogą zmierzyć się zawodnicy zrzeszeni w klubach, a także amatorzy którzy nie boją się takiej rywalizacji. Oczywiście obydwie ligi działają niezależnie od siebie. Jedna nie będzie gorsza od drugiej, a wręcz przeciwnie, będą to równie ważne ligi z takimi samymi nagrodami i pucharami (przy takiej samej liczbie drużyn).

Jak wygląda temat “wpisowego” do ligi?
Dlaczego zdecydowaliśmy się obniżyć wpisowe? To będzie pierwszy sezon Krosball-u. Ludzie nie kupują "kota w worku", chcą zobaczyć, co oferujemy za daną cenę. Spora liczba osób gra w innych rozgrywkach. Biorąc pod uwagę koszty, jakie muszą ponosić opłacając wpisowe zastanawiają się, gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze, aby dobrze się bawić i sprawiało im to przyjemność. Dostaliśmy sygnały, że pierwotna kwota wpisowego była jak na pierwszy sezon zbyt duża. My staramy się rozmawiać z ludźmi. Nie jesteśmy osobami zamkniętymi w swoim hermetycznym środowisku. Obniżenie wpisowego to decyzja dobra, choć ma ten minus, że już nie zrealizujemy 100% planów, które chcieliśmy wprowadzić od pierwszego sezonu. Jednak co się odwlecze...
 
Kto tworzy Krosball?
Jak już mówiłem, trzon osób związanych z Krosballem stanowią osoby doświadczone, które już obsłużyły niejeden turniej, ligę czy puchar. Jesteśmy otwarci na nowych ludzi, jednak to muszą być fanatycy futbolu w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Każdy może się do nas zgłosić, powiedzieć w czym mógłby nam pomóc. Nie ma znaczenia wiek, płeć, religia, polityczne poglądy tylko pozytywne nastawienie i chęć współpracy.
 
Gdzie szukać kontaktu do ligi?
Można nas odnaleźć na stronie www.krosball.pl, jesteśmy także na oficjalnym profilu Krosball ligi piłkarskie na Facebooku. Niezmiernie cieszymy się, że możemy zagościć na łamach portalu www.krosnocity.pl, a także na www.krosno112.pl.

Jeśli chodzi o Facebooka, to część zapowiedzi i relacji będzie dostępna na profilu ligi piłkarskie w Krośnie. Ta lista z pewnością będzie większa i już pracują nad tym nasi przyjaciele z grupy marketingu, którym tutaj serdecznie dziękuję, bo to co już zrobili, a co Państwo będą mogli zobaczyć od pierwszych kolejek Krosballu zasługuje na szacunek. Takie marki jak STIMO.net, Eurogym, ATOMsfera będą wspierały nas od samego początku. Będziemy szanować każdego, kto zechce pomóc nam w jakikolwiek sposób. W przygotowaniu są oferty współpracy dla dużych firm, jak również dla małych przedsiębiorców. Oczywiście zachęcamy do kontaktowania się z nami w celu omówienia szczegółów. Jest jeszcze jedna osoba, której jako koordynator Krosball-u pragnę szczególnie podziękować. Tą osobą jest dyrektor Hali Krosno, Grzegorz Raus, który mocno wierzy w nasz projekt. Jego wsparcie jest nieocenione przy tak skomplikowanym przedsięwzięciu.

Do kiedy przyjmowane są zgłoszenia?
Zgłoszenia przyjmujemy do 23 października, a start rozgrywek przewidziany jest na przełom października i listopada. Ma to swój sens ponieważ do połowy listopada grają ligi trawiaste w naszym regionie, a my staramy się zoptymalizować możliwości, aby jak najwięcej osób chętnych mogło się cieszyć z gry w Krosball-u. Nowością będą także dyżury koordynatora na Hali Krosno w wybrane piątki w godzinach 18.00-19.00, gdzie każdy może przyjść i porozmawiać o projekcie. Listę dyżurów będzie można znaleźć na naszym profilu facebookowym.
 
Czasem ktoś może mieć świetny pomysł, który może jeszcze bardziej uatrakcyjnić ligi. Postaramy się wysłuchać wszystkich, ale z pewnością nie wszystko da się wprowadzić od razu, jednak pewnie idee można zamrozić do drugiego sezonu.
 
Jaka będzie przyszłość Krosnall-u?
Chcemy w niedalekiej przyszłości stworzyć taką małą ligę mistrzów, gdzie najważniejsza jest dobra zabawa, a sposób w jaki chcemy to ubrać medialnie, nie miał jeszcze w Krośnie odpowiednika. Na koniec naszej rozmowy mogę powiedzieć tylko pięć słów: Krosball - włącz się do gry.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?