KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kilkanaście drużyn z powiatu gra w turnieju "Z Podwórka na Stadion"

materiały prasowe materiały prasowe Fot. CyfraSport / PZPN

Kilkanaście drużyn z powiatu krośnieńskiego bierze udział w wojewódzkich finałach  turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Poznamy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

REKLAMA


3 i 4 kwietnia są rozgrywane finały wojewódzkie Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w województwie podkarpackim.  

Do trwającej edycji turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie podkarpackim odbywają 3 i 4 kwietnia na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli.

Łącznie w finałach w Stalowej Woli pojawią się aż 114 drużyny, z czego najwięcej, 45 zespołów, zagra w najstarszej kategorii wiekowej.

Z powiatu krośnieńskiego na rozgrywki wyruszyło kilkanaście drużyn z Dukli, Dobieszyna, Rymanowa i Jaślisk.

- Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na finały ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi - kibicuje uczestnikom Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wojewódzkie finały turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko to przy fantastycznej oprawie rozgrywek i w doskonałej atmosferze fair play.

- Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną. Dzięki turniejowi "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" dzieci z każdego województwa w Polsce mają szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, a co za tym idzie zaprezentowanie swojego piłkarskiego talentu. Historia turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w dorosłej reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Mamy nadzieję, że wśród tegorocznych uczestników znajdą się ich naśladowcy, ale pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od pasji oraz dobrej zabawy i właśnie tego życzę finalistom rozgrywek wojewódzkich - mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

Finały wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się od 30 kwietnia do 2 maja w Warszawie.

Organizatorem turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje prezydent RP, Andrzej Duda. Patronat nad turniejem objęli również UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Partnerem turnieju w województwie podkarpackim jest firma Specjał.

Zobacz także: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

al/ag/red.
Fot. CyfraSport / PZPN

  • autor: al/ag/red.

1 komentarz

  • kibic piłki nożnej

    Dwa złota, srebro, trzy brązowe medale dla Beniaminka Krosno.
    Brawo!!!! W każdej z sześciu kategorii przywieźli medale! Dziewczynki u10 i u12 jadą na finał na Stadion Narodowy i maja tam szansę na medale w turnieju ogólnopolskim.
    Jeszcze raz brawa!!!!

    Zgłoś nadużycie kibic piłki nożnej wtorek, 04, kwiecień 2017 21:29 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?