Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Sukcesy Beniaminka w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Sukcesy Beniaminka w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" Fot. CyfraSport

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Stalowej Woli poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podkarpackiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. Dziewczynki z Krosna triumfowały w kategoriach U-10 i U-12. Anna Skrzypczyk zdobyła aż 27 bramek! Teraz te drużyny będą reprezentować województwo podkarpackie podczas finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

REKLAMA


W finałach wojewódzkich XVII edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" najlepsze okazały się SP Pustków i AMO Rzeszów (kategoria U-8), Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów (kategoria U-10) oraz Beniaminek Krosno i SP 9 w Dębicy (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo podkarpackie podczas finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Finały w województwie podkarpackim odbyły się 3 i 4 kwietnia na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 i 10, natomiast drugiego dnia swoje mecze rozegrała najstarsza kategoria wiekowa.

Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

W kategorii dziewcząt do lat 10, a także w rozgrywkach najstarszych zawodniczek (U-12) najlepsze okazały się drużyny UKS Beniaminka Krosno. Podopieczne trenera Macieja Maculskiego (U-10) pokonały w meczu finałowym Football Academy Nisko, a dzień później, podczas rozgrywek najstarszej grupy wiekowej, ich koleżanki trenowane przez Bartłomieja Szelę wyszły zwycięsko z potyczki z PSP Pysznica. Dzięki takim wynikom, to właśnie zawodniczki z Krosna będą reprezentować województwo podkarpackie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie.

Rewelacją turnieju w kategorii U-10 okazała się Anna Skrzypczyk, która zakończyła rywalizację z 27 bramkami na swoim koncie.

- Według mnie organizacja turnieju stoi z roku na rok na coraz wyższym poziomie, a uczestnictwo w takich imprezach jest samą przyjemnością. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli reprezentować nasze województwo w Warszawie, to nagroda za pracę całego sztabu szkoleniowego, a nie tylko mojej osoby - przyznał szczęśliwy trener Bartłomiej Szela. - To, jak ważne jest to dla tych dzieci, widać po nich samych, gdyż cały czas chodzą uśmiechnięte i zadowolone. W przypadku takich dziewczynek trzeba to wszystko robić w ramach zabawy z piłką, ale także kłaść odpowiedni nacisk na motorykę i technikę, które na tym etapie przygotowań są niezwykle ważne - zaznaczał opiekun zespołu U-12. Trener Maculski dodał jeszcze jeden ważny aspekt szkolenia. - W podejściu do dziewczynek potrzebna jest cierpliwość, bo one podchodzą bardziej emocjonalnie do takich rozgrywek. Jeśli chodzi o turniej, to wiemy, jak to wygląda w Warszawie. W tamtym roku zagraliśmy na stadionie PGE Narodowym i w tym roku też tanio skóry nie sprzedamy.

W tegorocznej edycji turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców, którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona "Zielona Kartka Fair Play" pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami "Zielonej Kartki Fair Play", a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

 

Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1. AMO Rzeszów
2. Beniaminek Krosno
3. Akademia Piłkarska Stalowa Wola
4. UKS Tempo Nienaszów
1. SP Pustków
2. SP Łowisko
3. Beniaminek Krosno
4. SP Jamy
Najlepszy bramkarz Adrian Fejkiel
Beniaminek Krosno
Julia Tyksińska
SP Pustków
Najlepszy zawodnik Antoni Kobosz
AMO Rzeszów
Lena Maculska
Beniaminek Krosno
Król strzelców

Sebastian Kochańczyk,
Akademia Piłkarska Stalowa Wola

Aneta Hanula
SP Łowisko
U-10 1. AMO Rzeszów
2. Mielecka SMS Mielec
3. Beniaminek Krosno
4. Akademia Piłkarska Stalowa Wola
1. Beniaminek Krosno
2. Football Academy Nisko
3. SP 1 Golcowa
4. UKS Czwórka Przemyśl
Najlepszy bramkarz Fabian Głąb
AMO Rzeszów
Monika Pełdiak
SP 1 Golcowa
Najlepszy zawodnik Karol Delikat
AMO Rzeszów
Nikola Kozyra
Football Academy Nisko
Król strzelców Oliwier Krakowski
Mielecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego Mielec
Anna Skrzypczyk
Beniaminek Krosno
U-12 1. SP 9 Dębica
2. Niepubliczna SMS Mielec
3. Beniaminek Krosno
4. UKS Szóstka Jasło
1. Beniaminek Krosno
2. PSP Pysznice
3. SP Jaśliska
4. PSP Ulanów
Najlepszy bramkarz Oliwier Parat
SP 9 Dębica
Marika Wazia
PSP Pysznice
Najlepszy zawodnik Oskar Polakiewicz
UKS Szóstka Jasło
Michaella Nassisi
Beniaminek Krosno
Król strzelców Dawid Zięba
Niepubliczna SMS Mielec
Gabriela Prochownik
SP Jaśliska

 

Finały wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska - Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski
Organizatorem turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje prezydent RP, Andrzej Duda. Patronat nad turniejem objęli również UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zobacz również www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

al/red.
Fot. CyfraSport

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj