KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Młodzi piłkarze z Polski, Niemiec i Słowacji zagrają w weekend w Krośnie!

Młodzi piłkarze z Polski, Niemiec i Słowacji zagrają w weekend w Krośnie! Fot. archiwum Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno

W piątek (5 stycznia) rozegrane zostaną pierwsze mecze turnieju "Beniaminek Krosno Cup" w kategorii wiekowej U-13. Drużyny z rocznika 2005 rozpoczną piłkarskie święto w Krośnie, a zbliżający się turniej będzie pierwszym z sześciu zaplanowanych na pierwszy kwartał 2018 roku. W kolejnych terminach zobaczymy w akcji zespoły z roczników 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010.  Stawka drużyn z roku na rok jest coraz mocniejsza, a w tym będzie sporo niespodzianek i ciekawych zespołów!

REKLAMA


Piłkarskie zmagania w kategorii wiekowej U-13 zapowiadają się bardzo emocjonująco. Dwanaście drużyn będzie miało okazję zagrać w okresie zimowym na sztucznej murawie o wymiarach 68×45 m. W ciągu trzech dni w "Hali Krosno" rozegrane zostaną 42 piłkarskie spotkania! Turniej będzie miał rangę międzynarodową.

- Po raz pierwszy będziemy gościć w Krośnie zespół z Niemiec - 1.FC Frankfurt, pojawią się także zawodnicy ze słowackiego MFK Zemplin Michalovce oraz oczywiście polskie drużyny z kilku województw - mówi Wojciech Kuźmik z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.

W piątek (5 stycznia) o godzinie 18:00 inauguracyjne spotkanie grupy A, w którym Beniaminek Krosno zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz. Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Chmielowskiego będą mieli okazję drugi raz w krótki odstępie czasu zmierzyć się z mocnymi zespołami w turniejowych zmaganiach, początkiem grudnia drużyna z tego rocznika zagrała w prestiżowym "PROFBUD Cup".

W ten sam dzień na murawie zaprezentują się również drużyny Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, P.S.V. Łódź, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i wspomniani słowacy MFK Zemplin. Dokończenie grupowych zmagań w sobotę (6 stycznia) i także w ten dzień - od godziny 13:30 rozpoczną się spotkania w grupie B, w której oprócz niemieckiej drużyny z Frankfurtu zagrają również zawodnicy Śląska Wrocław, Sandecji Nowy Sącz, Rekordu Bielsko-Biała, Rozwoju Katowice i Goala Nowy Sącz.

Finałowe zmagania zaplanowano na niedzielę, 7 stycznia. Od godziny 9:00 rozpoczną się mecze "Grupy Brązowej" z udziałem drużyn, które w fazie grupowej zajęły 5 i 6 miejsce. O 11:00 start "Grupy Srebrnej" - miejsca 3 i 4 w grupach A i B, a od 13:00 o końcowy triumf w "Grupie Złotej" powalczą najlepsze drużyny turnieju, czyli zespoły, które zajęły dwa czołowe miejsca w swoich grupach po pierwszych dwóch dniach turnieju!

- Zapraszamy wszystkich sympatyków młodzieżowego futbolu do odwiedzenia "Hali Krosno" i oglądania na żywo spotkań z udziałem Beniaminka, a także innych uczestników turnieju. Piłkarskich emocji z pewnością nie zabraknie - dodaje Wojciech Kuźmik z Beniaminka.

(apbk)

  • autor: (apbk)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?