KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dariusz Jęczkowski nowym trenerem Karpat Krosno

Dariusz Jęczkowski Dariusz Jęczkowski Fot. Karol Słomka

Dariusz Jęczkowski, były trener Resovii Rzeszów oraz koordynator ds. szkolenia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek został nowym szkoleniowcem Karpat Krosno. Jego celem jest budowanie zespołu oraz zwiększanie liczby wychowanków.

REKLAMA


Jęczkowski pracował w roli trenera w SMS Resovii Rzeszów. Z drużyną juniorów awansował do Centralnej Ligi Juniorów, którą utrzymał. Był również II trenerem w Karpatach Krosno. Prowadził z sukcesami Kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. W grudniu 2016 roku był jednym z organizatorów Beniaminek Conference podczas turnieju „PROFBUD Cup”, natomiast w czerwcu 2017 roku objął stanowisko koordynatora ds. szkolenia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.

Swoje doświadczenie zdobywał na stażach trenerskich min. w Benfice Lizbona.  Od stycznia 2018 roku będzie pracował z wychowankami Karpat Krosno.

- Sytuacja w której znalazł się klub nie jest wesoła. Ja i zawodnicy nie powinniśmy ponosić za to odpowiedzialności. Chciałbym, aby wszyscy to zrozumieli, dali nam popracować. Czas może zagrać na naszą korzyść. Odpowiedzialność za wszystko, co się będzie działo w pierwszym zespole biorę na siebie. Wizję i swój plan mam. Cały czas rozmawiamy z prezesem o zawodnikach, o tym czy korzystać w większym wymiarze z młodzieży, czy szukać bardziej doświadczonych zawodników. Furtki finansowe również się otwierają, nie będziemy tego ukrywać. Czas pokaże. Najbliższe tygodnie będą decydujące, ruszyły przygotowania - mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Jęczkowski.

Pytany o cele odpowiada: - Budowanie zespołu, budowanie w dłuższym wymiarze czasowym klubu, który ma się opierać na większej liczbie wychowanków. To jest pierwszy warunek. Jest on do spełnienia - zaznacza Dariusz Jęczkowski.

- Chcemy pozwolić pierwszej drużynie juniorów powalczyć o Centralną Ligę Juniorów. Jest to bardzo ważne. Mam doświadczenie z tą ligą. Ci zawodnicy mają później łatwiejszy start w piłce seniorskiej. W tym momencie zawodnicy, którzy są w juniorach starszych, nie będą mieli takiego łatwego przeskoku do pierwszego zespołu. Chcemy walczyć o utrzymanie 3 ligi i dać szansę walki o 1 ligę. Wówczas otrzymamy handicap na przyszłość, na nowy sezon i kolejne lata - podkreśla trener Karpat Krosno.

Trwają rozmowy z zawodnikami. Nowy trener wierzy, że decyzje będą pozytywne. Nie wyklucza, że klub zostanie zasilony nowymi nazwiskami, które wzmocnią dotychczasową kadrę.

red.
Fot. Karol Słomka

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?