KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend: Krosno stolicą dziecięcego futbolu!

Weekend: Krosno stolicą dziecięcego futbolu! Fot. Ł. Piękoś

Przed nami piłkarskie emocje. W weekend (3-4 marca) w Krośnie rozegrany zostanie turniej "Beniaminek Krosno Cup" w kategorii wiekowej U-10. Wydarzenie odbędzie się w "Hali Krosno". Na murawie zobaczycie reprezentacje ekstraklasowych Akademii, świetnie pracujące z dziećmi i młodzieżą kluby oraz drużyny z zagranicy!

REKLAMA


Będzie to jeden z najmocniejszych i najciekawszych turniejów piłkarskich w sezonie zimowym w naszym kraju! W Krośnie zagrają drużyny z każdego zakątka Polski. Z nad morza przyjedzie Jaguar Gdańsk, z Podlasia Jagiellonia Białystok, z Dolnego Śląska Zagłębie Lubin i Olympic Wrocław, a z Wielkopolski Akademia Piłkarska Reissa. Aż trzy drużyny ze Szczecina przemierzą całą Polskę by zagrać w Krośnie - Arkonia, FASE i Pogoń! Warszawę reprezentować będzie szkółka FC Barcelony - FCB Escola Varsovia, z Małopolski dotrą do nas zawodnicy Sandecji Nowy Sącz i Wisły Kraków, a z województwa lubelskiego BKS Lublin. Podkarpacie reprezentować będą gospodarze z Beniaminka Krosno i zespół DAF Rzeszów.

Po raz pierwszy w turnieju miała uczestniczyć drużyna z Wysp Brytyjskich - Falcon Golden Goal Academy, niestety złe warunki atmosferyczne w Anglii i sparaliżowana praca lotnisk sprawiły, że lot został odwołany. Organizatorzy gościć będą trzy zagraniczne ekipy. Ze Słowacji przyjedzie MFK Zemplin Michalovce - seniorzy tego klubu występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju, także w najwyższej lidze na Ukrainie grają Karpaty Lwów i młodych zawodników tego klubu również zobaczymy w Krośnie, a stawkę drużyn uzupełni druga ukraińska drużyna FC Lwów.

Uczestnicy turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10": Akademia Piłkarska Reissa, Arkonia Szczecin, Beniaminek Krosno, BKS Lublin, DAF Rzeszów, FASE Szczecin, FCB Escola Varsovia, FC Lwów, Jagiellonia Białystok, Jaguar Gdańsk, Karpaty Lwów, MFK Zemplin Michalovce, Olympic Wrocław, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin.

Piłkarskie zmagania rozpoczną się w sobotę (3 marca) o godzinie 10:00. Osiemnaście zespołów zostało podzielonych na trzy grupy i to grupa A zainauguruje rywalizację w "Beniaminek Krosno Cup U-10". O godzinie 13:30 do gry wkroczą zespoły z grupy B, a o 17:00 zagra grupa C. W pierwszym dniu turnieju w ponad dziesięciogodzinnym maratonie piłkarskim rozegranych zostanie 45 spotkań!

Finał rozgrywek zaplanowano na niedzielę (4 marca) na godz. 8:30. Mecze w "Grupie Brązowej" z udziałem drużyn, które w fazie grupowej zajęły 5 i 6 miejsce, w "Grupie Srebrnej" zagrają zespoły z miejsc 3 i 4 w grupach A, B i C, a o końcowy triumf w "Grupie Złotej" powalczą najlepsze drużyny turnieju, czyli zespoły, które zajęły dwa czołowe miejsca w swoich grupach po pierwszym dniu turnieju!

- Zapraszamy wszystkich sympatyków młodzieżowego futbolu do odwiedzenia "Hali Krosno" i oglądania na żywo spotkań z udziałem uczestników turnieju. Piłkarskich emocji z pewnością nie zabraknie! - mówi Wojciech Kuźmik z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.

Hala Krosno
Bohaterów Westerplatte 20

wk, red.

  • autor: wk, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?